Töökoht eeldab vaktsineerimist, kuid töötaja keeldub – kas lepingu ülesütlemisel on tal õigus hüvitisele?

Autor: Sandra Kuus • 14. oktoober 2021
Ainult tellijale
Jaga lugu

Tööandja sai valmis riskianalüüsi, mis näitab, et töötaja töökohal on vajalik vaktsineerimine. Tööandja tegi töötajale kirjaliku hoiatuse ja andis tähtaja, mis ajaks peab töötaja esitama tõendi, et on vaktsiini saanud. Kui töötaja seda ei esita, öeldakse töösuhe erakorraliselt üles töölepingu seaduse § 88 lg 1 p 3 alusel. Kas see ülesütlemise alus on kohane ja kas tööandja peab maksma töötajale lõpparvega ka hüvitist?

Autor: Unsplash

Portaalis Palgauudised.ee selgitab Sandra Kuus, Tööinspektsiooni juhtiv nõustamisjurist:

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!

Meie koostööpartneriteks on

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!