Eelhääletusel osales 37 protsenti valijatest

Autor: Andres Pulver • 16. oktoober 2021
Jaga lugu

Lääne-Virumaal tegi eelhääletuse ja e-hääletuse käigus oma valiku 37,1 protsenti valijatest. Number on küll kena, kuid teiste maakondadega võrreldes siiski tagasihoidlik.

Pühapäeval saab valida ainult valimisjaoskondades. E-hääletus on lõppenud.
Autor: Andres Pulver

Eestis keskmisel on oma hääle andnud 39,6 protsenti valijatest, tavapäraselt on hääletamisaktiivsus kõige suurem Hiiumaal (44,7 protsenti) ja kõige madalam Ida-Virumaal (32 protsenti).

Madalam kui Lääne-Virumaal on valimisaktiivsus seni olnud ka Pärnumaal ja Raplamaal.

Eelmistel kohalikel valimistel neli aastat tagasi andis Lääne-Virumaal oma hääle 53,8 protsenti valijatest. Madalam oli toona valimisaktiivsus Ida-Virumaal, Pärnumaal, Raplamaal, Saaremaal, Viljandimaal, Tallinnas ja Tartus.

Praegu on Tallinn ja Tartu meist suhteliselt kaugel ees, ka Saaremaaga on vahe päris suur. Ja kui eilse seisuga oli Viljandimaal hääletamisaktiivsus veel madalam kui Lääne-Virumaal, siis tänasega tuhisesid mulgid meist mööda.

Lääne-Virumaal andis eelhääletuse käigus oma hääle 17 728 inimest. 12 008 andis hääle veebis, 5720 aga valimisjaoskonnas.

E-hääletamine on praeguseks lõppenud, valimisjaoskonnad on homme avatud kella 9-20. Valija pole seotud ühe kindla valimisjaoskonnaga ning võib hääletada oma omavalitsuse piires mis tahes jaoskonnas.

Kui valijal on tervislikel või mõnel muul mõjuval põhjusel raske või keelatud (näiteks lähikontaktsena) valimisjaoskonda kohale tulla, saab ta taotleda kodus hääletamist. Selleks tuleb esitada kohalikule omavalitsusele taotlus. Suulise taotluse saab esitada omavalitsuse määratud telefoninumbril pühapäeval kell 9-st kuni 14-ni.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!

Meie koostööpartneriteks on

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!