Vanarahvas kutsus oktoobrit porikuuks ja seda põhjusega. Rakveret tituleeriti eelmise sajandi kolmekümnendatel tolmupealinnaks, sest suviti olid tänavad ülimalt tolmused, aga järelikult pidid nad sügisel (ja ka kevadel) porised olema.

- Kaljo Baumani foto Tallinna tänavast on tehtud umbes paarkümmend aastat hiljem ajast, millest räägib meie lugu. Aga porised on peatänavad ikka.
- Foto: SA Virumaa Muuseumid
Ja eks tegelikult olidki. 1932. aasta oktoobris ilmus ajalehtedes päris mitu lugu sellest, kuidas Rakvere porisse upub. Samas tõdeti, et tegemist on paratamatusega.
„On paratamatu, et veel aastaid tuleb liikuda isegi peauulitsaid pidi, kus kõnniteedel kogunevad sarnased loigud, et raske pääseda läbi. On ka paratamatu porihulkade kogunemine sõiduteedele, seni kui ei ole uuendatud ka neid,“ kirjutas Virulane 1932. aastal.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
23. mail toimub Von Krahli teatrimajas Rakvere Elustiilipäev – avalik sündmus, mis tõstab esile puhkamise kui teadliku eluoskuse ja vaimse tasakaalu osa. Ürituse tänavuseks juhtmõtteks on „Puhkus on jõud!”.