Tänasest hakkavad kehtima rangemad piirangud

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 25. oktoober 2021
Jaga lugu

Kasvavate koroonanäitajate tõttu hakkasid tänasest alates kehtima uued liikumispiirangud. Rangemaks muutus maski kandmise kohustus ning negatiivse koroonatestiga üritustele ja kultuuri- ja meelelahutusasutustesse ei pääse.

Lisaks ei saa alates tänasest negatiivse koroonatesti tõendiga osaleda spordiüritustel, minna avalikesse saunadesse ja spaadesse, meelelahutusasutustesse ning veeta toitlustusasutustes kohapeal aega.

Samuti ei pääse avalikele koosolekutele, mis toimuvad siseruumides või õues piiratud alal.

Et nendele üritustele ja kohtadesse pääseda, peab inimene olema täielikult vaktsineeritud või haiguse läbi põdenud.

Peaminister Kaja Kallas andis täna ülevaate olukorrast sotsiaalkomisjoni avalikul istungil. Kallas ütles, et Eestis on eri uuringute andmeil vaktsineerimisvastasid 13-15 protsenti, ülejäänud süstimata inimesed on vaktsineerimise osas kõhklevad.

"Haiglas on esmaspäevahommikuse seisuga 516 inimest. Vaktsineerimata inimeste seas on 2,5 korda rohkem haigestunuid, 3 korda rohkem haiglasse sattunuid ja 5 korda rohkem surnuid kui vaktsineeritute seas. Intensiivravile sattunuist 76 protsenti on vaktsineerimata," lisas Kallas statistikat kommenteerides.

Töö- ja terviseminister Tanel Kiige sõnul on Eestis praegu vaktsineerituid ligi 800 000, neist lõpetatud kuuriga inimesi 750 000.

Ole teemaga kursis! Telli oma e-postile teavitus, kui ilmub lugu just sellel teemal:

Vaata veel

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!

Meie koostööpartneriteks on

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!