Koroonaohvrite mälestuseks värvub Rakvere Vallimägi punaseks

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 1. november 2021
Jaga lugu

Rakvere Kultuurikeskus võtab eeskuju ülemaailmsest aktsioonist ning mähib hingedepäeval, 2. novembril pimeduse saabudes Rakvere Vallimäe veripunasesse valgusesse mälestamaks koroonaohvreid ning tunnustamaks meditsiinitöötajate pingutusi.

Veripunane valgus katab lavaala ning jääb südamerütmis pulseerima kuni kella 22.00ni. Lisaks punasele valgusele süüdatakse tribüünidel iga koroonaohvri mälestuseks 1 küünal – kokku 1540 küünalt (lisandub teisipäevane statistika).

"Viimastel päeval oleme purustamas üha uusi ja uusi kurbi rekordeid pandeemia kolmandas laines. Sümboliseerigu Rakvere Vallimäe nõlval iga süüdatud küünal Eestis COVIDi tõttu elu kaotanud inimest ning punane valgus pingutusi, mis on tehtud pandeemia ohjamiseks. Selleks, et tavapärane elu taastuks, kutsume kõiki üles vastutustundlikule käitumisele, vaktsineerima ning toetama meditsiinitöötajaid nii sõna kui ka teoga," ütles Rakvere Kultuurikeskuse direktor Eve Alte.

Käesoleval nädalal oleks Rakvere Kultuurikeskuse eestvedamisel pidanud toimuma piirkonna kultuuri suursündmus Rakvere III Kultuurifestival, mis pandeemia hoogustunud leviku ja meditsiinisüsteemi ülekoormuse tõttu ära jäi.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!