Mõdrikul õpetav lektor pürib arvestusala aasta tegijaks

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 4. november 2021
Jaga lugu

Läbi aasta vahendab raamatupidaja.ee arvestusala valdkonnas tegutsevate ja/või seda tugevalt mõjutavate inimeste töiseid saavutusi ja parimaid praktikaid. Koostöös Excellent Business Solutionsiga valiti ajakirja kaanepersoonide seast välja arvestusvaldkonda sel aastal kõige enam mõjutanud professionaali.

Siiri Luts.
Autor: Raul Mee

Üheteistkümne parima kandidaadi seas on ka Tallinna Tehnikakõrgkooli teenusmajanduse instituudi majandusarvestuse lektor Siiri Luts.

Luts on Mustvee lähistel sündinud ja kasvanud. Peipsi-äärne kant on talle elu vältel nii südame külge jäänud, et nüüd jagab ta end Kasepääl asuva maakodu ja Rakvere lähedal asuva õppejõutöö vahel.

Siiri Lutsu sõnul ei saa õppejõutööd teha ilma seda armastamata.

Tolleaegsesse Vinni Näidissovhoostehnikumi läks Siiri õppima nii, et luges kooli kohta ajalehest ning otsustas 1973. aastal koos sõbrannaga sinna sisse astuda. Sellest koolist sai ta keskhariduse ning raamatupidamise kutse üheskoos.

Mõni aeg hiljem astus Luts Eesti Põllumajanduse Akadeemiasse raamatupidamist ja analüüsi tudeerima. Kolmandal kursusel mõistis noor naine, et päris raamatupidaja olla pole ikka tema eesmärk.

Nõnda viis üks juhus teiseni ning kui Siiri oli Väimela Näidissovhoostehnikumis praktikal, tekkis Vinni Näidissovhoostehnikumis vajadus raamatupidamise õpetaja järele. Tehnikumi direktor ja ülikooli raamatupidamise õppejõud leidsid üheskoos, et sellele ametikohale sobiks Siiri Luts. Mõlemad mehed sõitsidki Väimelasse ja keelitasid tolleaegse üliõpilase asuma juba sügisest tööle raamatupidamise õpetajana Vinni Näidissovhoostehnikumis.

Siiriga on läinud tegelikult nõnda, et tollest ajast peale – kuni siiani – töötab ta samas kohas. Mõdrikul.

Loe Siiri Lutsu persoonilugu SIIT!

Tutvu kõigi kandidaatidega - loe rohkem SIIT.

Oma hääle saad anda SIIN!

Arvestusala Edendaja 2021 kuulutatakse välja 12. novembril 2021 Raamatupidajate päeva konverentsil.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!