Rakvere Teatris valmistutakse Janno Põldma seikluslikuks jõululooks

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 4. november 2021
Jaga lugu

Detsembris vaatajate ette tulevas Urmas Lennuki lavastuses „Lepatriinude jõulud” on kõigil võimalus end taas lapsena tunda.

Etenduse "Lepatriinude jõulud" proov.
Autor: Helen Solovjev

Ühel lumisel jõululaupäeval läheb lepatriinu Tim külla oma sõbrale Miale, kes elab kuuse otsas. Sündmuste keerises satuvad nad aga täiesti võõrasse kohta – toaputukate juurde.

Lavastaja Urmas Lennuki sõnul leidsid nad kunstnik Kristjan Suitsuga karaktereid luues, et loos on peidus terve tänane Eesti ühiskond kõigi oma veidrustega. „Siin on omad ministrid, rändurid, targutajad, õpetajad ning emalikud ja isalikud tegelased. Mingil kujul on Lepatriinude jõulud nagu laste „Romeo ja Julia” lugu, kus kaks väikest lepatriinut jõuavad üksteisest hoolides ja üksteist hoides pärast seiklusi korteriputukate juures kodusesse metsa tagasi. Väga äratuntav elu ise, omade värvikate karakteritega,” jutustas Lennuk.

Lavastuses mängivad Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti 14. lennu tudengid Saamuel Pilpak, Germo Toonikus, Maria Valk, Luisa Lõhmus, Theodor Tabor, Pirte Laura Lember, Erko Sild ja Johanna Vaiksoo.

Loo autor on Janno Põldma, lavastaja Urmas Lennuk, kunstnik Kristjan Suits, helilooja Kristjan Priks.

Esietendus 8. detsembril Rakvere Teatri suures saalis, lavastust mängitakse 21. detsembrini vaid Rakveres.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!

Meie koostööpartneriteks on

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!