ANALÜÜS: Oli rekordilise nakatumisega nädal. Kas see oli tipp?

Autor: Toomas Truuverk • 8. november 2021
Jaga lugu

Eelmise nädala kolmapäeval registreeriti Lääne-Virumaal 162 koroonaviirusega nakatunut, mis on kogu koroonaaja kõige kõrgem näit. Nädala järgmised päevad tõid siiski mõningast leevenemist ja esimest korda pärast viimase laine algust, oli nädala lõpus kolm järjestikust languspäeva.

Vaktsineerimise tempo püsis Lääne-Virumaal eelmisel nädalal loid.
Autor: Liis Treimann

Nädal kokku tõi 679 uut nakatumist ja see number oli eelmisega võrreldes veel 7,9% võrra suurem ja tähistab uut ajaloolist tippu.

Eestis tervikuna jäi viimase seitsme päeva nakatumine nädal varasemast väiksemaks, seda ligi 7%ga. Ka see langus on esimene pärast kiirema nakatumiste kasvu algust septembris.

Eelmisel nädalal oli Lääne-Virumaal koroonaviirusega nakatunute rekord.

Üleriigilises võrdluses on Lääne-Virumaa olukord praegu väga tõsine. Eelmise nädala 1153 nakatumisega 100 000 elaniku kohta ollakse edetabeli teisel kohal. Kõige enam oli viimase seitsme päevaga nakatumisi Põlvamaal. Kõige leebem on nakatumine praegu Hiiumaal ja Saaremaal. Ka nakatumiste nädalase kasvu näitajaga oli Lääne-Virumaa TOP3 maakondade hulgas.

Nakatunute arv kasvas Lääne-Virumaal, võrreldes paljude teiste piirkondadega, kiiresti.

Nakatumiste statistikat mõjutab loomulikult testimiste arv ja siin võib märgata, et lõppenud nädala viimastel päevadel oli see võrdlemisi madal ja võib arvata, et osa testitulemusi laekub veel mõne järgmise päeva jooksul.

Graafikult on näha, et positiivsete testide osakaal kogu testimisest on Lääne-Virumaal olnud viimase kahe nädala jooksul erakordselt kõrge. Hea meel on märkida, et viimastel päevadel hakkas see näit kergelt langema, maandudes laupäeval 25,8 protsendil. Tõsi, Eestis keskmiselt oli eelmise nädala positiivsete testide osakaal 19,8% ja suvisel viimase laine eelsel ajal 1-2%.

Positiivsete testide osakaal hakkas viimastel päevadel langema.

Vaktsineerimiskuuri on maakonnas alustanud tänaseks 36 300 inimest, mis on 61,6% kõigist elanikest. Kui koht maakondade pingereas on alles kaheksas on vaktsiiniga hõlmatus maakondades üpris tasavägine. Tugevamas otsas on Hiiumaa 73%ga ja tabeli lõpus naabermaakond Ida-Virumaa 51%ga.

Halvem on Lääne-Virumaal seis uute vaktsineeritutega. Hoolimata väga kõrgest nakatumisest oli huvi vaktsineerimiskuri alustamise suhtes väga madal 0,6%. Tabeli tipust leiame siin Ida-Virumaa 1,3%ga.

Vaktsineerimise tempo on Lääne-Virumaal aeglane.

Maakonna omavalitsuste lõikes on pilt omakorda päris erinev. Kõige kõrgema nakatumisnäiduga oli eelmisel nädalal Väike-Maarja vald, kus 100 000 elaniku kohta arvutatult oli nakatunuid nädalaga 1730. Raskest seisust Väike-Maarjas kõneleb ka, et tehtud testidest lausa kolmandik andsid positiivse tulemuse. Väike-Maarjas on ühtlasi üks maakonna tagasihoidlikum vaktsineerituse tase.

Väike-Maarjas on seis kõige kehvem

Väikseima nakkumiste määraga olid eelmisel nädalal Viru-Nigula, Haljala ja Tapa vald. Kusjuures Tapa vald, mis üldise vaktsineerituse poolest on tabeli lõpus, tegi eelmisel nädalal kõige kiirema kasvu vaktsineerituses.

Tapa vallas oli vaktsineerimise tempo kõige kiirem

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!