Lääne-Virumaal peetakse kõige rohkem mesilasi

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 19. november 2021
Jaga lugu

15. novembril lõppes kaks nädalat kestnud talvituma minevate mesilasperede arvu teatamine PRIA põllumajandusloomade registrile. Teada anti 42 713 mesilasperest.

Mesilased.
Autor: Eesti Mesinike Liit

Kõige rohkem mesilasperesid on Lääne-Virumaal, kus teavitati 5747 mesilasperest. Järgnesid 4310 perega Pärnumaa ja seejärel Harjumaa ning Tartumaa. Kokku on mesilaid 2079 mesinikul üle Eesti.

Kõige vähem on mesilasperesid Hiiumaal (802) ja Ida-Virumaal (1374).

PRIA peadirektori asetäitja Ahti Bleive sõnul on hea meel tõdeda, et mesilasperede arv on ameti põllumajandusloomade registris viimastel aastatel järjest kasvanud ja nüüdseks stabiliseerunud.

"Kindlasti on registri täienemisele ning täpsusele kaasa aidanud viimastel aastatel mesinikele makstav mesilaspere toetus. Teades, kuivõrd olulised on mesilased looduslikust seisukohast, on väga positiivne omada andmeid talvituma minevate ja talvitunud perede arvu kohta. See annab erinevaid võimalusi andmete analüüsiks," rääkis Bleive.

Bleive palus, et kõik mesinikud kontrolliksid, et nende PRIA-le edastatud e-posti aadress oleks korrektne. Sel juhul saab amet mesinikele olulise info võimalikult kiiresti nendeni toimetada.

Maaeluministeeriumis on praegu väljatöötamisel määrus, mille tööversiooni kohaselt muutub alates uuest aastast mesilasperede arvust teatamise kord. Peale määruse kinnitamist teavitab PRIA mesinikke muutustest PRIA kodulehe ja infokirja kaudu ning e-posti teel.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!

Meie koostööpartneriteks on

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!