Vabatahtlikud kaitseliitlased käisid piiritaristut parendamas

Autor: Indrek Jurtšenko • 23. november 2021
Ainult tellijale
Jaga lugu

Lähtuvalt lisaõppekogunemisest (LÕK) Okas 21, harjutas eelmisel nädalal kogu riigikaitse käsuahel alates vabariigi valitsusest kuni reservväelasteni valmidust, otsuste langetamist ja tegutsemist kiiresti muutuvas olukorras. Kontrolliti kaitseväe ja Kaitseliidu mobilisatsioonivalmidust ning harjutati mobilisatsioonijuhtimist.

Kaitseliitlased Narvas piiritõket paigaldamas.
Autor: Indrek Jurtšenko

„Reservüksused saavutasid õppuse alguses kiirelt lahingvalmiduse ja nende täiendväljaõpe jõudis tasemele, mis võimaldas liikuda tegevusaladele ja alustada töid riigipiiril koostöös politsei- ja piirivalveametiga,“ ütles kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Herem. „Suur tänu kaitseväe instruktoritele ja reservväelastele, kes suutsid väga lühikese ajaga teha hulgast reservväelastest toimivad üksused ning asuda täitma ette antud ülesandeid.“

Õppuse algstaadiumis, 17.-18.11, osutas Kaitseliidu Kirde maakaitseringkond (KiMKR) abi 1. jalaväebrigaadile reservväelaste formeerimisel, peale mida mindi politsei-ja piirivalveametile nädalavahetuseks appi Narva jõe äärde piirtaristut parendama. Narva jõel Kuivajõe sängis, koostöös 1. jalaväebrigaadi, 17. pioneeripataljoni ja reservväelastega, õnnestus KiMKRi vabatahtlikel ära teha suurem osa planeeritud töödest piiritaristu korrastamisel.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!