Riigikohus leidis, et kohalikel valimistel kandideerijate tegeliku elukoha ja rahvastikuregistri andmete kokkulangemist tuleb kontrollida ning kordas oma varasemat seisukohta, et põhiseaduse järgi saavad kohaliku elu küsimusi otsustada üksnes tegelikult selles omavalitsuses elavad inimesed.

- Päris mitu Rakvere linnavolikogusse valitud inimest ei ela tegelikult Rakvere linnas. See aga on vastuolus põhiseadusega.
- Foto: Erakogu
Rakveres on avalikuks saladuseks, et nii mõnigi linnavolikogu liige elab tegelikult hoopis kusagil mujal ja on Rakverre vaid registreeritud, et linnas valimistel kandideerida saaks. Ja asendusliikmete seast on väljaspool linna elavaid volinikke juurdegi tulemas.
Rakvere linnasekretär Riina Männiste ütles, et linnavalitsusel ei ole võimalik kandidaatide tegelikku elukohta kontrollida. "Mina küll ei oska öelda, kuidas seda tegema peaks," sõnas ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.