Tapa jõulukuusk leiti Patikalt

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 24. november 2021
Jaga lugu

Vallavalitus alustas Tapa keskväljakule paigaldatava jõulukuuse otsinguid juba septembri lõpus. Kahjuks üleskutsele keegi ei vastanud ja nii tuligi kuuse leidmiseks teha tiir ümber koduvalla.

Jõulukuusk jõudis Tapale.
Autor: Tapa vallavalitsus

Selle aasta kuusk on pärit Patika külast, talunik Ermo Sepa maalt, kes lahkesti oli valmis oma kuuske rahva rõõmuks andma.

Tapa Vallahoolduse juhataja Lembit Saart kõneles, et puu kättesaamine oli päris suur ja aeganõudev töö, segasid nii ilmastikuolud kui paiknemine elektriliinide läheduses.

Tegemist oli tõelise puuhiiglasega - kuuse tegelik pikkus oli ligi 27 meetrit. Tapa keskväljakul puu enam nii kõrge ei ole. Et nii pika kuuse kaunistamine on raskendatud, siis tuli kuusk lõigata õigesse mõõtu, milleks on 15 meetrit.

Lisaks valguskettidele ja punastele kuulidele, mis on jõulupuud kaunistanud juba viimased kaks aastat, saab sel aastal kuusk külge ka valgustatud tammetõrud.

Jõulukuusk jõudis Tapale.

Tulede süütamine on planeeritud 1. advendil.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!