Jaan Pakk oli lemmikõpetajaks väga paljudele

Autor: Andres Pulver • 26. november 2021
Ainult tellijale
Jaga lugu

Täna möödub 100 aastat Jaan Paku sünnist. See legendaarne mees oli muusik selle sõna kõige laiemas tähenduses - ta oli koorijuht, pedagoog ja helilooja. Tema tegevus mõjutas olulisel määral muusikaelu Virumaal, eriti Rakveres rohkem kui 40 aasta vältel.

Jaan Paku 70. sünnipäeva tähistamine. Ikka koos õpilastega.
Autor: SA Virumaa Muuseumid

Undla vallas Kalluksel sündinud Jaan Ferdinand Pakk õppis kohalikus algkoolis, Kadrina kihelkonnakoolis ja Tapa reaalgümnaasiumis. 1922 alustas ta õpinguid Tallinna konservatooriumi viiuliklassis, hiljem laulu- ja muusikaõpetajate klassis. 1932 lõpetas ta konservatooriumi helikunstniku diplomiga.

Muusikaõpetaja tööd alustas ta juba 1925. aastal Läänemaa õpetajate seminaris. Pärast konservatooriumi lõpetamist töötas ta kaks aastat Tartu pedagoogiumis, seejärel sai aga tema kodulinnaks Rakvere. Rakvere I keskkooli muusikaõpetajana töötas ta kuni aastani 1962.

1945. aastal oli just tema see, kelle eestvõttel loodi Rakverre laste muusikakool. Koolijuhina töötas ta 1963. aastani, õpetamise muusikakoolis lõpetas aga alles 1979. aasta kevadel, pool aastat enne surma.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!