Annetamistalgud kutsuvad rahakoti raudu avama

Autor: Andres Pulver • 29. november 2021
Jaga lugu

Vabaühenduste liidu eestvõttel toimuvad teisipäeval kolmandad üle-eestilised annetamistalgud. Toetajaid on ootamas 128 algatust, neist päris mitu ka Lääne-Virumaal.

Annetamistalgudel saab igaüks anda oma panuse just talle sobiliku tegevuse toetuseks.
Autor: Annetamistalgud

128 talgukaardile jõudnud algatuse seast leiab nii üle Eesti tegutsevaid vabaühendusi kui ka kogukondlikke ettevõtmisi paljudest eri valdkondadest, kes küsivad annetusi erinevate ühiskondlike probleemide lahendamiseks.

MTÜ Jäneda Mõisa Vesiveski kogub annetusi avariilises seisus veskihoone renoveerimiseks. Eesootavad tööd hõlmavad endas tulekahjujärgset koristust, ehitusuuringut, katuse ehitust, akende ja uste paigaldamist, korruste väljaehitamist, hoone küttesüsteemide rajamist, siseviimistluse tegemist ja palju muud. Renoveeritud hoonest saab tegevuskeskus, kus saab korraldada näiteks seminare, koolitusi, kohtumisi, õppepäevi, loodusõhtuid, näitusi, õpitubasid. Tegevuskeskus saab olema suunatud nii kohalikule kogukonnale kui ka külastajatele üle Eesti.

EELK Käsmu kogudus ootab toetust urnimüüri rajamiseks Käsmu kalmistu laiendusele. Et küla elanike arvukus on pidevas kasvamises, vajatakse kalmistu laiendamisel soovijatele urnimüüri. Projekt on valmimas, et selle alusel urnimüüri ehitusega alustada.

MTÜ JCI Rakvere heategevusprojekti eesmärgiks on Vinni perekodu laste õppimistingimuste parandamine. Selleks kogutakse annetusi 30 kirjutuslaua ja tooli soetamiseks. Hetkel õpivad lapsed oma tubades suvalistes kohtades, põlve otsas. Ühistes ruumides (köögis või elutoas) on õppimine raskendatud, sest suurpere lärmi ja möllu keskel on keeruline keskenduda. Eesmärgiks on koguda 6000 eurot ehk 200 eurot iga lapse kohta.

Lääne-Virumaa Noortekogu (LVNK) LVNK üritused on eelkõige suunatud noortele, et anda neile võimalus kaasa rääkida ühiskonnas aktuaalsetel teemadel ning selle kaudu osaleda aktiivselt kogukonnaelus. Lisaks antakse noortele võimaluse oma hääl kohalikul tasandil kuuldavaks teha ning seda läbi põnevate ja kaasavate tegevuste. Noortekogu korraldab ka heategevuslikke üritusi ja projekte, mis aitavad kaasa noorte ja eakate vahelistele lõimumisprotsessidele. Kuna noortekogu tegevustes osalemine on olnud ja jääb noorte jaoks tasuta, loodetakse tegevuste elluviimises just heasüdamlike annetajate toetusele.

Rakvere J.Kunderi tn 4 korteriühistu kogub annetusi ainsa tänini säilinud klassitsismile viitava puitnikerdustega uksele Rakvere vanalinnas. Tegemist on muinsuskaitse all oleva majaga, mis läheb kevadel 2022 renoveerimisele. Kuna renoveerimine vastavalt muinsuskaitse tingimustele on väga kulukas, siis maja peaukse renoveerimiseks raha ei jätku. Ukse renoveerimine läheb maksma ca 7000 eurot.

Juhan Kunderi Selts ootab toetust järgmisel aastal ilmuva Juhan Kunderi vähemtuntud muinasjuttude II osa "Õuduslood" trükkimiseks.

Ettevõtlike Noorte Koda ehk JCI tahab ulatada käe perekondadele, kelle majanduslik ja/või sotsiaalne olukord ei ole kiita. Koostöös kohalike omavalitsuste ja paljude heade koostööpartneritega kogutakse annetuste teel saadud kingitused ja jagatakse lastele kätte meeleolukatel jõulupidudel. Nii on JCI kohalikud kojad ühenduslüliks andjate ja saajate vahel.

Kodulehel on kirjas vähekindlustatud perede laste jõulusoovid. Igaüks saab osta kingi lapsele ja viia kogumispunkti Juku Mänguasjakeskuses Põhjakeskuses.

Põhjakeskuses Karupoeg Puhhi kaupluses saab aga annetada nänguasjade soetamiseks vähihaigetele lastele.

Täpsemat infot toetamist ootavate projektide kohta ja sedagi, kuidas täpselt toeatada saab, leiab talgukaardilt.

Annetamistalgutega ühineb Swedbanki ja Heateo Sihtasutuse loodud annetuskeskkond “Ma armastan aidata“, kuhu on koondunud enam kui 50 heategevusorganisatsiooni. Mida rohkem inimesed talgupäeval annetuskeskkonnas annetavad, seda rohkem panustab ka Swedbank: 10 000 euro täitumisel lisab pank 10 000 eurot, 20 000 puhul 20 000 ja nii kuni 40 000 euroni välja.

2019. aasta esimestel annetamistalgutel koguti Eestis 128 000 eurot, mullu 182 000. Annetamistalgute eesmärk on muuta annetamine ühiskonna harjumuspäraseks osaks ning tuua heategevuse juurde rohkem inimesi.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!

Meie koostööpartneriteks on

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!