Rakvere Vallimäel heliseb jõuluaja valguse mäng

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 30. november 2021
Jaga lugu

Detsembrikuu igal pühapäeval kell 17 ja 18 on kõigil huvilistel võimalik Rakvere Vallimäel osa saada - kuulata ja näha - jõuluaja valguse mängu. Sel aastal langes muusikavalik armastatud helilooja ja dirigendi Kristjan Järvi loomingule.

2019. aasta valgusetendus Rakvere Vallimäel.
Autor: AIN LIIVA

Rakvere kultuurijuht Eve Alte rääkis, et Kristjan Järvi loomingu valik on loogiline.

"Kristjan Järvi on Arvo Pärdi Muusikamaja hea tahte saadik, kui me tegime augustis üheskoos Kristjan Järviga kontserdi Vallimäel, siis algusest peale on meie koostöö ja ideed ühtinud. Kristjani poolt on tulnud heatahtlikku soovi kaasa aidata Rakvere kultuurielule. Ta elab kaasa Pärdi maja valmimisele ja Vallimäele," ütles Alte.

Rakvere Vallimäel kõlab detsembrikuu pühapäevadel Kristjan Järvi hiljuti ilmunud plaadi “Nordic Escapes” (Põgenemised Põhjalasse) meeleolud. Intonatsioonid põimib valgusesse Remo Sirila.

"See muusika puudutab hinge," tähendas kultuurijuht.

Kõlavad lõigud Kristjan Järvi teostest "String Song", “Põhjaneitsi / Nordic maiden”, “Aurora”, “Burnt/ Põlenud”, “In Horizons”, “Beethoven´s Twilight”, “Ascending Swans” ja “Midnight Sun”.

Kristjan Järvi sõnas, et kui tuli ettepanek koostada muusikapõimik Vallimäe jõuluaegse valgusmängu tarbeks, ei kahelnud ta hetkegi.

"Meil tuleb kohtuda ka talvel - pimedas, laserkiirtes peatselt saabuva valguse võitu ette pühitsemas. Püüdsin oma loomingust leida iseloomulikke kontrastseid värve ja rütme, et valguskunstnikel oleks väljakutset ja publikul vaheldusrikkust," lausus Kristjan Järvi.

Valgusetendusel kasutatakse ligi 80 liikuvat valgustit ja prožektorit, lisaks laserid, video ja helitehnikat.

2019. aasta valgusetendus Rakvere Vallimäel.
Autor: AIN LIIVA

Advendiaegne valgusmäng toimus Rakvere Vallimäel ka eelmisel aastal. 2019. aasta detsembrikuus helises orgude vahel Arsise kellade ansambel. Kõlasid tuntud jõululaulud ja eesti heliloojate eriilmeline looming.

Kultuurijuht lootis, et detsembrikuine valgusmäng saab traditsiooniks.

Kuna valgusetenduse efektid on väga ilmatundlikud, siis maksimaalse elamuse saamiseks soovitab kultuurirahvas etendust külastada erinevatel päevadel ning kindlasti vaadelda valgusmängu erinevatel tasanditel.

Valgusetendus kestab 30 minutit.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!