Vaata, kuidas jaguneb vastutus linnajuhtide vahel

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 7. detsember 2021
Jaga lugu

Rakvere linnavalitsus pani paika uue koosseisu vastutusvaldkonnad ja prioriteedid.

Rakvere linnavalitsuse uus koosseis: Laur Kaljuvee (vasakult), Kert Karus, Triin Varek, Neeme-Jaak Paap ning Tõnis Pruler.
Autor: Kristel Mänd

Tegevusvaldkonnad jagatud järgnevalt:

Linnapea Triin Varek: linnavalitsuse juhtimine, linna arendus ja arengule kaasaaitamine, finantsjuhtimine, linna esindamine ja välissuhtlus, suhte- ning teabekorraldus, personaliküsimused, sotsiaalhoolekanne, sh tervishoid ja lastekaitse küsimused ja kriisijuhtimine.

Abilinnapea Laur Kaljuvee: haridus, huviharidus, teadus ja innovatsioon, noorsootöö, kultuur, sh sisuline koostöö linna hallatavate asutustega antud valdkondades ehk Rakvere Muusikakool, Kultuurikeskus, Lääne-Virumaa Keskraamatukogu, lasteaiad ja -hoiud ning koolid.

Abilinnapea Kert Karus: linnaplaneerimine, ehitustegevused, maakorraldus, linnamajandus (sh teed ja tänavad, projekteerimised; ja taristu ning hoonete või rekonstrueerimise küsimused linna allasutuste osas; linnavarad ja ühistranspordi korraldus.

Abilinnapea Neeme-Jaak Paap: turism, ettevõtlus ja koostöö ettevõtjatega, kliima ja keskkonnakaitse (sh rohelise mõtteviisiga seonduvad teemad), elamu- ja energia ning jäätmemajandus, Euroopa Liidu jm arendusprojektid ning turvalisus; koduta loomade varjupaiga töö korraldus ja spordivaldkond.

Linavalitsuse liige on veel Tõnis Pruler.

Seotud lood

Täna saadetud pressiteates loetleb linnapea Triin Varek üles ka koalitsioonilepingu olulisemad punktid. „Arvo Pärdi nimeline muusikamaja on jätkuvalt prioriteet. Haridusasutuste hoonete korrastamine saab alguse, tõstame sünni- ja ranitsatoetust ja jätkame tasuta hommikusöögi pakkumisega lasteaias ja -hoius ning pakume tasuta hommikuputru ka koolides. Soov on uuendada linna keskväljakut ja korrastada Pikk tn 22 väljaku müürid, leiame noortekeskusele tänapäevased tegevusruumid, lahendame mure maadlussaaliga ja linnatransport saab olema tasuta alates 65. eluaastast. Vabastame lapsevanemad lasteaia kohatasust üheks kuuks," loetles Varek.

„2022. aasta sügistalvest vabanevad kinnistuomanikud kohustusest hoida kõnniteed lumevabad, see saab olema linna kohustus. Lennuvälja linnaossa loome täiendavaid võimalusi ettevõtetele oma ärihoonete rajamiseks ja loome vajaliku taristu ning valmistame ette uued elamupiirkonnad, kuhu saab ehitada kodu. Soovime panustada rohkem, et roheline mõtteviis jõuaks kõigi inimesteni ja kõikides meie tegevustes kajastuks innovaatilisus, keskkonnasõbralikkus, turvalisusele, energiasäästule ja rohemajandusele mõtlemine. Käivitame kaasava eelarve. Ja see ei ole veel kindlasti kõik," lubas Varek.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!