130 aastat tagasi oli Rakveres ainult üks baptist. Praegu on baptistikogudus kasvanud nii tugevaks, et on endale uue uhke kiriku ehitanud. Sel nädalal loeti kirikuhoone ehituse esimene etapp lõppenuks ja kuulutati välja teise etapi algus.
- Eelmisteks jõuludeks jõuti nii kaugele, et teenistus peeti uues kirikus. Foto: Karmeli kogudus
Sealjuures on ehitatav kirikuhoone juba teine - Karmeli koguduse esimene kirikuhoone avati samas paigas 10. detsembril 1933.
Karmeli koguduse pastor Gunnar Kotiesen rääkis, et seni on ehitusele kulunud 1,4 miljonit eurot. "Saal ja kelder on kasutatavad, aga mitte veel päris valmis," nentis ta.
Kui veel suvel oli lootus, et õnnestub ka terrass valmis ehitada, siis see takerdus materjalide tarneraskuste taha. Praegu ehitus seisab ja ootab ilmade soojenemist.
Kotiesen rääkis, et saalis ja keldris on vaja teha veel sisekujundus, kuid see võetakse ette viimases järjekorras, kui ka kompleksi teine osa ehk noortekeskus ja pastoraat on valmis ehitatud.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Autoomanikud jälgivad kõhedusega kalendrit: aeg muudkui tiksub esimese jaanuari poole. Ei, kõhe pole mitte seepärast, et jälle peab uue aasta lubadusi andma, vaid 01.01.2025 jõustub Eestis automaks. Nii mõnigi meist lootis, et see maks jääb tulemata ja pigistas silma kinni iga kord, kui sellise pealkirjaga uudist nägi. Enam pole mõtet.