Riigi Kinnisvara kuulutas välja Rakvere riigigümnaasiumi kunstikonkursi

Autor: Andres Pulver • 13. detsember 2021
Ainult tellijale
Jaga lugu

Riigi Kinnisvara kuulutas koostöös haridus- ja teadusministeeriumiga välja konkursi, et leida parim kunstiteose ideelahendus Rakvere riigigümnaasiumi uue hoone esisele väljakule.

Rakvere riigigümnaasiumi uue hoone on projekteerinud Salto arhitektuuribüroo.
Autor: Riigi Kinnisvara

Kunstikonkursi raames otsitakse ümbruskonda rikastavat, kaasaegse vormikeelega skulpturaalseid või installatiivseid lahendusi. Otsitav ideelahendus peab olema sobiv ja kohane ümbritseva keskkonnaga, gümnaasiumihoonega nii oma materjalide valiku kui ka teemakäsitluse poolest.

Loodav kunstiteos võiks olla mahuline ning kõikidest külgedest vaadeldav. Teos võib ühendada erinevaid kunstiliike, -vorme, tehnikaid ja materjale, olema vastupidavatest ja väärikatest materjalidest.

Kunstiteose asukoht on planeeritud Rakvere riigigümnaasiumi hoone peasissepääsu kõrval asuvale platsile. Tegemist on mitmest küljest vaadeldava asukohaga – kunstiteosele avaneb vaade nii kooli klaasfassaadiga söögialalt, väliõppeks mõeldud suurelt astmestikult, mille kõrval asuvad lipumastid, kui ka suurelt pargialalt.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!