Taas saab esitada Wiedemanni keeleauhinna kandidaate

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 13. detsember 2021
Jaga lugu

Haridus- ja teadusministeerium ootab ettepanekuid 2022. aasta Ferdinand Johann Wiedemanni keeleauhinna määramiseks.

2021. aasta F. J. Wiedemanni nimelise keeleauhinna laureaat Jüri Viikberg.
Autor: Haridus- ja teadusministeerium

Kandidaate võivad esitada kõik juriidilised isikud, mille põhikirjas või põhimääruses on sätestatud eesti keele või kultuuri alane tegevus, ning F. J. Wiedemanni keeleauhinna laureaadid.

Riiklik F. J. Wiedemanni keeleauhind antakse igal aastal ühele isikule väljapaistvate teenete eest eesti keele uurimisel, korraldamisel, õpetamisel, propageerimisel või kasutamisel.

Auhinna määrab valitsus haridus- ja teadusministri juhitava komisjoni ettepanekul. Keeleauhind antakse laureaadile üle vabariigi aastapäeval koos riigi teadus- ja kultuuripreemiatega.

Vabas vormis põhjendatud ettepanekuid saab saata 10. jaanuarini haridus- ja teadusministeeriumi e-posti aadressile [email protected]

Esimest korda anti keeleauhind välja 1989. aastal, riiklikuks muutus auhind 2004. aastal.

Auhinna saajate hulgas on ka president Lennart Meri, akadeemik Juhan Peegel ja kirjanik Leelo Tungal. 2021. aasta Wiedemanni nimelise keeleauhinna laureaat oli Jüri Viikberg.

Kõigi varasemate Wiedemanni auhinna pälvinute nimesid näeb SIIT.

Ferdinand Johann Wiedemann (1805-1887) oli keeleteadlane, eesti ja teiste soome-ugri keelte uurija, akadeemik ja polüglott.

Traditsiooniline Wiedemanni keelepäev toimub aprillis Väike-Maarjas.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!