Viimast korda tervitab Rakvere uut aastat ilutulestikuga

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 23. detsember 2021
Jaga lugu

Aastavahetuse ilutulestik juhatab sisse Rakvere 720. juubeliaasta ja erinevalt varasematest aastatest lastakse uusaastaöö saluut tänavu taevasse Vallimäe vabaõhukeskuse Tõusu tänava poolsest parklast.

Fotomeenutus eelmisest ilutulestikust.
Autor: MARTIN PIIR

Suure tõenäosusega jääb tänavune traditsiooniline aastavahetuse ilutulestik Rakveres viimaseks ning edaspidi hakatakse panustama alternatiivsetele võimalustele. Järgmisel aastavahetusel on plaanis pakkuda müravaba ja keskkonnasõbralikumat valguslahendust, seisab Rakvere linnavalitsuse pressiteates.

„Kuna vabaõhukeskuse Tõusu tänava poolne sissepääs on tänavu ilutulestiku turvaala, on see tulevärgi ajal suletud. Seega palume kasutada teisi sissepääse: Vallikraavi tänava poolt, Pika tänava poolsetelt treppidelt, teatri ja linnuse poolsetelt radadelt,“ ütles Rakvere Kultuurikeskuse direktor Eve Alte.

Kümme minutit kestev vaatemäng paiskub taevasse erinevatel kõrgustel ja on ühtmoodi hästi nähtav nii lähedal kui kaugemal. Samuti on vallimäe vabaõhukeskuse alal võimalik tulevärki jälgida hajutatult.

Rakvere linnapea Triin Varek kutsub linlasi sel aastal üles loobuma eraviisilise ilutulestiku tegemisest, kuna sageli kogu pühadeaja vältav paugutamine elumajade vahel tekitab linnaruumis palju müra ja rohket stressi loomadele.

Rakvere linna ilutulestiku korraldab Arctic Orbiit OÜ ja selle maksumus linnale on koos käibemaksuga 5000 eurot, millele lisandub korraldajapoolne panus.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!