Maakonna suusasari alustab jaanuari keskel

Autor: Andres Pulver • 29. detsember 2021
Jaga lugu

Lääne-Virumaa suusasari 2022 saab avalöögi 13. jaanuaril Kadrinas ja kokku kuulub sarja kaheksa etappi.

Sõmeru terviserajale jõuab suusasari 3. veebruaril.
Autor: Lääne-Virumaa suusasari

Suusasarja osavõistlused on neljapäeva õhtuti valgustatud suusaradadel ning nende läbimine on jõukohane kõigile - pikim distants jääb kaheksa kilomeetri kanti.

Võistlusklassid algavad kuni kuuaeaastaste lastega ning lõppevad vanemate kui viiekümneaastastega. Kõige väiksematel on distantsi pikkuseks umbes pool kilomeetrit, teistel vanuseklassist, soost ja tasemest sõltuvalt 1-8 kilomeetrit.

Kaheksast etapist seitse sõidetakse vabastiilis - 13. jaanuaril Kadrinas, 20. jaanuaril Rakveres Palermos, 27. jaanuaril Ebaveres, 3. veebruaril Sõmerul, 17. veebruaril Mõedakul, 3. märtsil Männikumäel ja 17. märtsil Pariisis.

Tamsalu etapp on erandlik mitmes mõttes - see sõidetakse klassikastiilis ning erinevalt ülejäänutest kolmapäeval, 9. veebruaril.

Üldjuhendi kohaselt on igal võistluspäeval start avatud kuni kümneaastastele lastele kella 16.30-17 ning ülejäänutele kella 17-18. Starditakse eraldistardist vabas ärjekorras vähemalt 15-sekundiliste vahedega.

Kell 18 toimub aga soovijatele ühisstardist sõit.

Igal etapil autasustatakse vanuseklasside parimaid, üldvõitjad selguvad kuue parima etapi tulemuste põhjal. Kõik osalejad saavad iga etapil osalejamedali ja igal etapil loositakse osalejate vahel ka auhindu.

Aga lõppeks sõltub etappide toimumine ja nende arv ilmast.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!