Rakvere püssimeistrit Hendrik Tiitust ja tema prouat Ida Louiset külastas jõuluvana äreval 1905. aastal päevakese võrra varem ehk siis 23. detsembril ja tõi kingiks kaasa kena ja terve poisslapse. Tallinna tn. 50 numbrit kandva maja uus elanik sai endale nimeks Romulus. Kaksteist aastat hiljem muutus koos kalendriga ka Romuluse sünnipäev, mis nihkus 1906. a 5. jaanuarile ja kadus ka jõuluime.

- Romulus Tiitus. Foto: Eesti Kunstimuuseum
Papa Hendrik oli lisaks püssimeistri ametile ka agar seltsielutegelane, nimelt Rakvere Eesti Käsitööliste Abistamise Seltsi esimees. Seltsil oli oma puhkpilliorkester, laulukoor, raamatukogu, näitering. Eriti agaralt lõi Tiituste pere kaasa näiteringi tegevuses.
Kunstiande päris Romulus samuti ilmselt isalt, oli ju too saanud päris mitu auraha oma vaba aja harrastusena tehtud maalide eest. Tiituse püssid olid aga tuntud-teatud mitte ainult vaesema rahva, vaid ka peenemate ringkondade hulgas.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Autoomanikud jälgivad kõhedusega kalendrit: aeg muudkui tiksub esimese jaanuari poole. Ei, kõhe pole mitte seepärast, et jälle peab uue aasta lubadusi andma, vaid 01.01.2025 jõustub Eestis automaks. Nii mõnigi meist lootis, et see maks jääb tulemata ja pigistas silma kinni iga kord, kui sellise pealkirjaga uudist nägi. Enam pole mõtet.