Naljavennast kirjamees ja karikaturist sobitas ennast iga võimuga

Autor: Andres Pulver • 5. jaanuar 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

Rakvere püssimeistrit Hendrik Tiitust ja tema prouat Ida Louiset külastas jõuluvana äreval 1905. aastal päevakese võrra varem ehk siis 23. detsembril ja tõi kingiks kaasa kena ja terve poisslapse. Tallinna tn. 50 numbrit kandva maja uus elanik sai endale nimeks Romulus. Kaksteist aastat hiljem muutus koos kalendriga ka Romuluse sünnipäev, mis nihkus 1906. a 5. jaanuarile ja kadus ka jõuluime.

Romulus Tiitus.
Autor: Eesti Kunstimuuseum

Papa Hendrik oli lisaks püssimeistri ametile ka agar seltsielutegelane, nimelt Rakvere Eesti Käsitööliste Abistamise Seltsi esimees. Seltsil oli oma puhkpilliorkester, laulukoor, raamatukogu, näitering. Eriti agaralt lõi Tiituste pere kaasa näiteringi tegevuses.

Kunstiande päris Romulus samuti ilmselt isalt, oli ju too saanud päris mitu auraha oma vaba aja harrastusena tehtud maalide eest. Tiituse püssid olid aga tuntud-teatud mitte ainult vaesema rahva, vaid ka peenemate ringkondade hulgas.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!