Põhikooliks muutuv Rakvere gümnaasium otsib endale nime

Autor: Andres Pulver • 25. jaanuar 2022
Jaga lugu

Rakvere linnavolikogu otsuse kohaselt jätkavad Rakvere gümnaasium ja Rakvere reaalgümnaasium 1. septembrist põhikoolidena. Kui reaalgümnaasium käivitas uuele koolile nime otsingu juba varem, siis nüüd jõudis selleni ka Rakvere gümnaasium.

Põhikooliks muutuv Rakvere gümnaasium otsib nime.
Autor: Rakvere gümnaasium

Rakvere gümnaasiumi direktor Riina Veidenbaum pöördub kooli kodulehel vilistlaste, koostööpartnerite, lapsevanemate, õpilasete ja töötajate poole palvega aidata leida ümberkujundatavale koolile nimi.

Ettepanekuid koolile nime leidmiseks saab teha 3. veebruarini SIIN.

Tulenevalt Rakvere linna ja haridus- teadusministeeriumi vahel sõlmitud lepingust Rakverre riigigümnaasiumi rajamiseks ei tohi Rakvere linn pidada riigigümnaasiumi õppetöö algusest enam gümnaasiumiastmega koole. See ei puuduta Rakvere eragümnaasiumi, mis ei ole linna omanduses.

Rakvere gümnaasium ja Rakvere reaalgümnaasium peavad hiljemalt 31. märtsiks esitama linnavolikogule kinnitamiseks nende koolide baasil sündivate uute põhikoolide põhimäärused, kus peab kajastuma ka kooli nimi.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!