Haljala eelarve keskendub haridusele

Autor: Andres Pulver • 26. jaanuar 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

Haljala vallavolikogu võttis 25. jaanuaril toimunud volikogu istungil vastu Haljala valla 2022. aasta vallaeelarve põhitegevuse tulude mahuga 6 536 883 eurot ja põhitegevuse kulude mahuga 6 459 719 eurot.

Haljalasse ehitatav uus koolimaja ehitatakse suure laenu arvel.
Autor: Eskiis

Maksutuludest suurima osa moodustab füüsilise isiku tulumaks. Põhiosa tuludest kaupade ja teenuste müügist laekub haridusasutuste tegevusest (kohatasud, toiduraha jm), elamu- ja kommunaalmajandusest ning rahvamaja ja spordikeskuse tegevusest. Saadavatest toetustest suurim tulu laekub toetusfondist.

Võrreldes naaberomavalitsustega on Haljala valla keskmine palk saaja kohta oluliselt kõrgem, küündides 1344 euroni. Brutotulu saajaid on 2020. aasta seisuga 1696. Aastate lõikes on tulusaajate hulk vähenenud, kuid keskmine palgatulu ikkagi tõusnud. Sellest lähtuvalt on planeeritud ka veidi üle viieprotsendiline füüsilise isiku tulumaksu laekumise tõus.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!