Kuus olulist fakti: vaata, mis homsest vaktsineerimistõendite omanike jaoks muutub

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 31. jaanuar 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

1. veebruarist lüheneb Euroopa Liidu COVIDi esimese vaktsineerimiskuuri järgselt loodud vaktsineerimistõendite kehtivus ühelt aastalt üheksale kuule, mis tähendab, et ligi 15 000 inimese tõend kaotab kehtivuse.

EL digitaalne COVID tõend.
Autor: Liis Treimann

Lisaks muutub tõenditel ka tõhustusdooside märgistus ja alaealiste info kontrollirakenduses.

COVIDi tõendite tehnilise lahenduse loonud Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskus (TEHIK) teeb ülevaate, mida inimene teadma peab.

1. Vaktsineerimistõend kaotab kehtivuse ligikaudu 15 000 inimesel, kelle viimasest vaktsiinidoosist on möödas enam kui 9 kuud (270 päeva). Oma tõendi peavad patsiendiportaalis digilugu.ee uuendama inimesed:

- kes on teinud tõhustusdoosi, kuid pole loonud uut tõendit;

- kes on teinud tõhustusdoosi, kuid kelle esimene vaktsineerimiskuur oli ühedoosiline (sai ühedoosilist vaktsiini või põdes viiruse läbi ja sai ühe doosi mõnest kahedoosilisest vaktsiinist).

Inimesed, kelle esimene vaktsineerimiskuur lõppes enne 7. maid 2021 ja kes ei ole teinud tõhustusdoosi, peavad uue tõendi saamiseks tegema tõhustusdoosi.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!