Vald sai taas Võsu sadama omanikuks

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 31. jaanuar 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

27. jaanuaril lõpetasid Haljala vald ja MTÜ Võsu Sadam poolte kokkuleppel ennetähtaegselt endise Vihula valla ja MTÜ vahel Võsu alevikus asuva Piiri tn 6 kinnistu osas 9. novembril 2016. aastal sõlmitud hoonestusõiguse seadmise ja asjaõiguslepingud.

Võsu sadam.
Autor: Haljala vallavalitsus

Alates 27. jaanuarist kuulub seega Vihula valla ajal ehitatud sadamahoone Haljala vallale, mitte sadamat opereerivale MTÜ-le Võsu Sadam. Hoonestusõiguse seadmise lepingu ennetähtaegne lõpetamine oli oluline samm vallavaraga seotud omandisuhete korrastamisel, mis oli vallavanem Ivar Lillebergi sõnul algusest peale ka eesmärgiks.

„Sadamahoonet ei ehitatud pelgalt toetusrahadest, vaid väga suur osa tuli ikkagi Vihula vallalt, mistõttu oli igati loogiline selline samm astuda," kommenteeris Ivar Lilleberg ning lisas, et sadama igapäevase tegevuse osas ei muutu midagi, kuna sadama edasise haldamise ja vallavara kasutamise osas on MTÜ-ga lepingud sõlmimisel.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!