Rakvere gümnaasiumi filmifestivali saatus jääb riigigümnaasiumi õpilaste otsustada

Autor: Lisette Luik • 2. veebruar 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

Rakvere gümnaasiumi filmifestival (RGFF) sündis 2004. aastal tavapärase kooliskäimise käigus. Tollal ei osanud mitte keegi näha, et ühest õhtust saab omanäoline traditsioon, mis kasvab tänu noorte tahtele ning kostitab külalisi üle Eesti.

Üritusi, mis on õpilastele suunatud leidub palju, aga selliseid, mis on õpilaste korraldatud väga vähe. Filmiestival on üks vähestest.
Autor: Rakvere gümnaasiumi filmifestival

Festival toimub sel aastal 15. korda. Teine filmifestival toimus 2008. aastal ning peale seda on see toimunud iga-aastaselt. Selle aasta festival jääb aga viimaseks, kuna Rakvere gümnaasium lõpetab tegevuse ja gümnasistid suunduvad uuest kooliaastast edasi loodavasse riigigümnaasiumi.

Artiklis meenutavad filmifestivali korraldamist sellega erineval ajal seotud olnud inimesed ning seekordsele festivalile esitatud filme kommenteerivad žüriiliikmed.

“Eesti koolides on küll üritusi toimunud, aga seal on olnud ohjad ikkagi õpetajate ja täiskasvanute kätes. RGFF on ainulaadne, kuna see on õpilaste enda korraldatud asi,” ütles Rakvere gümnaasiumi endine direktor Aivar Part.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!