Väike-Maarja vald tunnustab Tisleri talumuuseumi arhiivi koostajat

Autor: Andres Pulver • 18. veebruar 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

Väike-Maarja vallavolikogu otsustas nimetada 2021. aasta teoks Tisleri talumuuseumi arhiivi koostamise. Selle suure tööga sai hakkama mullu kevadel Väike-Maarja gümnaasiumi lõpetanud Eliis Mätas.

Eliis Mätas.
Autor: www.teeviit.ee

Väike-Maarja gümnaasiumi direktor Marje Eelmaa nentis, et Eliis Mätas on panustanud otseselt sellesse, et tema koduvalla ajaloomälu oleks talletatud ning ka edasi kantud järgnevatele põlvkondadele.

"Ta on järjepidevalt üles näidanud väga suurt huvi ajaloo vastu: uurinud kodukandi ajalugu, osalenud ajalookonverentsidel ja -koolitustel, korraldanud koolivaheaegadel Väike-Maarjas huvilistele giidituure kirikus ja ka Tisleri talumuuseumis. Suurima panuse Väike-Maarja valla ajaloo talletamisse andis Eliis 2021. aastal, mil valmis tema eestvedamisel ja abil Hanno Tamme Tisleri talumuuseumi digitaalne arhiiv, mis vastab tänapäevastele arhiivinõuetele," kirjutas koolijuht tunnustusavalduse esildises.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!