Mikroettevõtjad pole midagi kuulnud ei raamatupidamisest ega aastaaruandest?

Autor: Maret Güldenkoh, Sisekaitseakadeemia Finantskolledži lektor • 14. märts 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

Ei ole mingi uudis, et osad ettevõtjad ei esita majandusaasta aruandeid ja seda mitmeid aastaid järjest. Kui aga uurida, miks see nii on, siis selguvad põhjused, mis on sarnaselt uudisele on üllatavad ja ootamatud. Vaatame selles artiklis neid põhjusi lähemalt.

Autor: Pixabay

Äriseadustik ütleb, et äriregister võib sellisel juhul määrata trahvi (äriseadustik, ÄS § 71 lg 1 ja 2) või saadab ettevõtjale hoiatuse esitada majandusaasta aruanne kuue kuu jooksul (ÄS § 60 lg 1). Kui ettevõtja eirab seda hoiatust ega anna äriregistrile teada mõjuvatest põhjustest, mis takistavad aruande esitamist, võib äriregister “avaldada väljaandes Ametlikud Teadaanded teate majandusaasta aruande esitamata jätmise kohta ettenähtud aja jooksul ning kutsuda äriühingu võlausaldajaid üles teatama oma nõuetest äriühingu vastu ja taotlema likvideerimismenetluse läbiviimist kuue kuu jooksul, alates teate avaldamisest koos hoiatusega, et vastasel korral võidakse äriühing registrist kustutada likvideerimismenetluseta” (ÄS § 61 lg 2).

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!