Maasikavõrgust tehti nobedate näppude abil Ukraina armeele kaitsevõrk

Autor: Aivar Hundimägi • 2. aprill 2022
Jaga lugu

Juhan Kunderi rahvakool ja Inglise Aed organiseerisid laupäeval Aiakultuurikeskuse saalis kaitsevõrkude sidumise Ukraina rinde tarbeks. Võrke oli abis siduma ka kaks ukrainlannat.

Laupäeval seoti Rakveres Ukraina toetamiseks kaitsevõrku.
Autor: Aivar Hundimägi

„Meie kasutame maasikavõrku, kuid kasutatakse ka kalavõrku,“ ütles ukrainlaste toetusaktsiooni korraldaja Maia Simkin. Temale endale meeldis kaitsevõrku siduda just maasikavõrgust, sest see võrk tuleb kergem.

Algmaterjaliks kasutati nõukaaegset maasikavõrku, mille andis Aiakultuurikeskusele Simkini naabrimees ja mis on sobiva suurusega aukudega. T-särke annetasid aga paljud inimesed, kes pärast sotsiaalmeedias tehtud üleskutset tõid kottidega vajalikku materjali, mis täna alates kella 10st enam vabatahtlike nobedate näppude abili tükkideks lõiguti ja võrgule külge seoti. Ka särkide ning muu materjali puhul oli oluline, et see oleks õhem ehk võimalikult kerge ning pruunides või hallides toonides.

Lisaks Rakvere inimestele annetati vajalikku materjali näiteks ka Viljandist.

„Me täpselt ei tea, kuhu see võrk Ukrainas jõuab. Meie saadame selle Tallinnasse ja sealt juba organiseeritakse see edasi Ukrainasse,“ rääkis Simkin. Sarnaseid aktsioone tehakse ka mujal Eestis.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!