Rakvere noormees õpib Hollandis maapõue salvestunud soojusenergia kasutamist

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 19. aprill 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

Rakverest pärit Henri Suomalainen on mõõtnud Hollandis maapõue soojust ja kaardistanud Läänemere põhja. Ta kinnitab, et tulevikus on tal võimalik tööpõld lai.

Rakvere poiss Henri Suomalainen on oma õpingutega jõudnud Hollandisse.
Autor: Erakogu

"Uute tehnoloogiatega saame planeeti ja selle süsteeme üha paremini uurida ja töötada välja keskkonda säästvamaid lahendusi," kinnitas Henri Suomalainen, kes välisõpingutel Hollandis tutvus lähemalt geotermaal- ehk maapõueenergiaga.

Kui Henri Suomalainen lõpetas kuus aastat tagasi Rakvere gümnaasiumi kuldmedaliga, olid talle kõik teed valla - ainult vali, kuhu edasi.

Noormees tunnistas, et sai parasjagu pead murda, sest huvipakkuvaid valdkondi oli mitmeid. Lõpuks võitis kirg loodusteaduste vastu, aga et ta polnud oma tulevases erialas veel kindel, valis ta bakalaureusõppeks Tallinna ülikooli väga laia loodusteadusliku eriala - integreeritud loodusteadused. Mõttega, et sealt saab edasi spetsialiseeruda juba kitsamale teemale.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!