Tulekahjus loomad kaotanud pere plaanib farmi taastada

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 13. mai 2022
Jaga lugu

10. mail võttis tuli Viru-Nigula vallas Kõrkkülas väikest farmi pidanud pererahva elutöö – maha põles lüpsilaut koos 30 lehma ja vasikaga. Ellu jäi vaid vastsündinud vasikas. Pere ei ole aga jäänud käed rüppe istuma, vaid hakkas koguma raha, et taastada farm.

Autor: Facebook

„See on Murel. Ta sai täna hommikul 7-päevaseks. Murel on ainus, kes 10. mai hommikul meie Paevälja talu lüpsilauda põlengust pääses. Ta nina ja ripsmed on pisut põlenud, meel on tal tänu noorte lihaveiste seltskonnale hea. Kuid emapiima asemel peab ta jooma nüüd piimapulbrivett,“ kirjutab peretütar Teele Eskor Facebookis.

Teele tõdeb, et Murel on see, kes on neid neil rasketel päevadel püsti hoidnud, sest tema ja teiste allesjäänud mullikate jaoks on vaja ehitada üles uus piimakarja laut.

„Eesti keskmine piimakari on 193-pealine, meie tänaseks taevases karjas oli päid 26. Me ajasime asju väikselt, sest meie visioonikohaselt on väiksema farmi loomad rõõmsamad – nad on pereliikmed, keda tunned nime ja nägupidi. Tootsime piima teadmisega, et lehmad on rõõmsad,“ kirjutab Teele.

Perekonna usk väiksesse piimafarmi pole kadunud. „Me ei anna loomi farmi, kus nad rohelust ei näe ega kunagi peost leiba ei saa. Nende tuleviku nimel oleme otsustanud luua loomadele uus eluase ja anda neile võimalus,“ kinnitab neiu.

Teele räägib postituse vahendusel, et paljud on neid utsitanud looma panagakontot, et koguda heade inimeste abil vahendeid lauda taastamiseks. „Raha sellel kontol läheb AINULT piimakarja lauda taastamisele ja mullikate tuleviku loomiseks. Need, kes tahavad anda omapoolse panuse, lisage ülekande selgituseks ka oma nimi. Teie tegu saab märgatud ning meie tulevase uue lauda seinale kantud.“

Konto: EE822200221079097904 TEELE ESKOR

Selgitus: MUREL + nimi (ettevõtte nimi)

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!