Reigo Tamm kinkis volikogu esimehele valla põhimääruse

Autor: Andres Pulver • 27. mai 2022
Jaga lugu

Tapa vallavolikogus opositsiooni kuuluv reformierakondlane Reigo Tamm pöördus volikogu koalitsiooni ja volikogu esimehe poole palvega taastada volikogus normaalne töökord.

Reigo Tamm.
Autor: Heigo Teder

Tamm juhtis tähelepanu, et nii õiguskantsler kui ka justiitsministeerium, viimane koguni kahel korral, on öelnud, et Tapa vallavolikogu juhtimisel ei ole järgitud Tapa valla põhimäärust.

„Irooniliselt küsides – kas president või kes veel peab siis ütlema, et asjad korda saaksid,“ lausus Tamm.

Tema sõnul on seadused vanemad kui meie ja need on täutmiseks. „Nende järgi on ka varem tööd tehtud ja üle serva lasta ei tohi. Nii teeme lihtsalt sammu nende riikide poole, kelle sarnased me sugugi olla ei taha,“ sedastas Reigo Tamm.

Ta ütles, et kui volikogu esimees ja koalitsioon tervikuna järgib seadust, näeb opositsioon, et neid austatakse. „Ja näeme ka seda, et austate seda, mida teete. Te juhite Tapa valda. See ei ole talu või kolhoos,“ sõnas opositsionäär.

Tapa vallavolikogu on otsuste vastu võtmisel eksinud päris mitmete valla põhimääruse punktide vastu, mis on ka ära toodud nii õiguskantsleri kui ka justiitsministeeriumi kirjades.

Reigo Tamm kinkis Tapa vallavolikogu esimehele Alari Kirdile valla põhimääruse väljatrüki, kus olid spetsiaalselt ära märgitud need põhimääruse punktid, mille vastu seni on eksitud.

„Et see sul istungi ajal ikka laual oleks ja edu õppimisel,“ soovis Tamm volikogu esimehele.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!