Kadrinas toimub maakonna uhkeima programmiga lastekaitsepäev

Autor: Katrin Kivi • 30. mai 2022
Jaga lugu

Kadrinas ootab lastekaitsepäeval osavõtjaid mitmekülgne programm, mis vältab terve päeva. Samal ajal tähistatakse lasteaia Sipsiku 45. juubelit. Ka teistes valdades korraldatakse põnevaid ettevõtmisi lastele.

Üle Eesti tähistatakse 1. juunil lastekaitse päeva, et pöörata tähelepanu laste kaitsmise vajadusele. Alates 2021. aastast on lastekaitsepäev esmakordselt riiklik tähtpäev ja lipupäev. Mida sellel puhul Lääne-Virumaal lastele pakutakse?

Kadrina vald

Vaieldamatult on tänavu kõige suurejoonelisema ja mitmekülgsema programmi kokku pannud Kadrina vald.

Kadrina sündmustele lisab pidulikkust lasteaia Sipsiku 45 juubel, mille puhul tulevad juba hommikul kell 10 sünnipäevalast õnnitlema ja lapsi rõõmustama Piip ja Tuut.

Lõbusaid kilkeid saab seejärel kuulda tuletõrjemäel, nimelt kell 11. algab tuletõrje mäel seebikaralli.

Kell 15.30 algab Sipsiku sünnipäevakontsert, kuhu on oodatud kõik, kes on sealses lasteaias käinud või töötanud.

Kella 16-19 on avatud Nostalgiakeskus, mis asub tänav Viru 1a. Seal saavad kõik lapsed näha ja katsuda nostalgilised mänguasju, selliseid millega mängisid tänased emad-isad ja vanaemad-vanaisad. Onu Reemuse loomajutte loeb Tõnu Aav. Avatud kohvik, mis pakub kõikidele nostalgilist vahvlit.

Kella 17 algavad mitmesugused tegevused tuletõrjemäel, lauluväljakul. Sinna on kutsutud lastega mürgeldama Kadrina Karud. Spordimängudest saab osa võtta ka kogu perega.

Lisaks on seatud Kaitseliidu Viru Maleva tehnika- ja relvade näitus. Ka Kadrina vabatahtlik pääste ja Kadrina tuletõrje seltsi naiste salk näitavad huvilistele oma tehnikat. Väljas on Operation Lifesave Estonia raudteeohutustelk. Oma raamatuletiga on platsis Kadrina valla raamatukogu. Raamatumüügitulu annetatakse lasteaiale.

Kadrina noortekeskuse noored võõpavad näomaalinguid, magusat koogi- ja kohvilõhna ja levitab kodune kohvik ja käsitööjäätisega kostitab Minu Gelato.

Emadele ja isadele pakub rõõmu helivaibal hõljuv muusik Meisterjaan. Kontsert toimub pritsumajas.

Rakvere linn

Rakvere avatud noortekeskus korraldab kella 15-19 lastekaitsepäeva sündmuseid kirikupargis.

Mida Rakveres selleks puhuks pakutakse? Üritusel saab hüpata batuudil, teha trikke slackline’i, lasta end kaunistada näomaalinguga, visata patsu Lõvi Leole, saad osa teadusteatri kaasahaaravatest katsetest, nautida sõitu hobuse ja poniga.

Samuti saab meisterdada ja uusi teadmisi koguda politsei- ja piirivalveametiga, mängida lauamänge RANKi õuenoortekas, nõksutada puusa noorte loodud playlisti järgi ja kui kõik eelnev on ära väsitanud, siis saab osta snäkke ja muidugi – suus sulavat pehmet masinajäätist!

Sündmusel on nii tasulisi kui ka tasuta lõbustusi. Kaasa soovitatakse võtta sularaha.

Tapa vald

Tapa kultuurikoja ümbruses tähistakse lastekaitsepäeva kella 15-18. Esinevad Virge ja Marleeni tantsulapsed. Lastele rõõmuks on toodud kohale batuudid ja karusellid.

Avatud on kodukohvik, pakutakse ka suhkruvatti.

Kell 18 näidatakse multifilmi Hülgetiim, mille eest tuleb lunastada euro.

Haljala vald

Haljalas on lastekaitsepäev korraldatud nii, et hommikul noortetoa töötaja Raili juhendamisel saab kokata ja lisaks tuunitakse isikupärasemaks T-särke.

Haljala alevikus toimub traditsiooniline rattaralli algusega kell 18.

Viru-Nigula vald

1. juunil tähistab Kunda noortemaja lastekaitsepäeva QR-koodi jahiga. Et teada saada, millega tegemist, tuleb minna kohale. Kunda noortemaja sotsiaalmeedia kontol julgustatakse osalema ka noori, kel pole nutitelefoni, sest ülesannet saab lahendada ka paberkandjal!

Rakvere vald

Rakvere vallas tähistatakse lastekaistse päeva esimese kooliastme õpilastele Sõmeru rahvaspordiväljakul ja Sõmeru põhikooli ümbruses, vihase ilmaga toimub sündmus siseruumides. Algklassiõpilaste tunnustusüritus algab kell 12.

Vinnis ja Väike-Maarjas lastekaitsepäeva tänavu ei korraldata.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!