Rakvere linn avab Palermo kalmistu uue osa pühitsustalitusega

Autor: Kristel Mänd • 1. juuni 2022
Jaga lugu

Neljapäeval, 2. juunil kell 14 toimub Rakvere linna Palermo kalmistu (asukohaga Lilleoru tn 25) uue osa pühitsustalitus, mille viivad ühiselt läbi kõigi Rakvere linna suuremate koguduste vaimulikud.

Palermo kalmistu uus osa.
Autor: Kristel Mänd

Rakvere abilinnapea Kert Karuse sõnul on pühitsustalituse läbiviimine linnapoolne soov, et järgida kristlikku tava. „Linnal on vajadus uute matmispaikade järele. Palermo kalmistu uus osa on kasutuselevõtuks valmis ja pärast talituse läbiviimist saame alustada hauaplatside väljastamist,“ märkis Karus.

Rakvere kolmainu koguduse õpetaja Tauno Toompuu sõnas, et tegemist on vana tavaga. „Vana kristliku kombe kohaselt tuleb uus kalmistu enne kasutusele võtmist pühitseda, et kui keegi soovib korraldada kirikliku matuse, sängitatakse lahkunu pühitsetud mulda. Muidugi ei tähenda see, et pühitsetud kalmistule saaks matta üksnes kiriklikult. Aga pühitstalitusega avatakse uus kalmistu rahupaigaks kõigile lahkunuile, keda sinna maetakse,“ selgitas Toompuu.

Palermo kalmistu pindala on ligikaudu 12 605 m².

Rakvere linnale kuulub neli kalmistut: Rakvere linnakalmistu (asukoht J. Kunderi tn 4b), Pauluse kalmistu (Lilleoru tn 26), Juudi kalmistu (Lilleoru tn 24) ja Palermo kalmistu (Lilleoru tn 25).

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!