Enn Kivinurm - eriline inimene, kes ajas oma rida

Autor: Andres Pulver • 5. juuni 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

Veel mõned aastad tagasi või Rakveres näha liikumas hallipäist kepiga habemikku, kelle pead kattis juutide must pigimütsike. Täna saanuks mullu kevadel manalateele läinud kirikuõpetaja Enn Kivinurm 80-aastaseks.

Enn Kivinurm ja teoloog Urmas Nõmmik raamatu "Kiituslaulud" esitlusel.
Autor: Rakvere Kolmainu kogudus

Enn Kivinurme sõber ja kaasteeline, muusik ja muusikapedagoog Toomas Rannu meenutas, et paljudele Kolmainu koguduse liikmetele ei meeldinud, et õpetaja juudi mütsi kandis. „Mäletan, et korra ütles seda ka kogudusevanem,“ lausus Rannu, kes pidas Kivinurme otsekui oma vanemaks vennaks.

Aga Kivinurme see ei kõigutanud. Ta oli eriline inimene ja ajas oma rida. „Ta süvenes heebrea kultuuri ja tõlkis meeletult palju heebrea keelest,“ kõneles Toomas Rannu.

Kivinurme mantlipärija Kolmainu koguduse õpetajana, praegu ka Viru praosti ametit pidab Tauno Toompuu rääkis, et 2013. aastal anti välja Kivinurme Vana Testamendi psalmide tõlge "Kiituslaulud". Et tegemist on täiesti uue tõlkega, mis sünds Rakveres, kutsutakse seda ka Rakvere psaltriks.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!