Unistus jalgpallihallist võib kriipsu peale saada

Autor: Andres Pulver • 7. juuni 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

Eelmisel aastal eraldas riik kultuuriministeeriumi kaudu Rakvere linnale 1,5 miljonit eurot jalgpallihalli ehitamiseks. Linn nägi omalt poolt ette veel 700 000 euro panustamist. Praeguseks on aga selge, et selle raha eest ei saa tõenäoliselt poolt halligi.

Rapla jalgpallihalli avamine.
Autor: Taimo Tammik/Rapla vallavalitsus

Eile arutas jalgpallihalli ehitamist Rakvere linnavolikogu Isamaa fraktsioon. Linnavolikogu majanduskomisjoni esimees Marko Pomerants ütles, et ennekõike on vaja läbi viia ehitushange, et jõuda selgusele, kui palju hall maksma võiks minna.

Omaette indikatsiooniks on Pärnu jalgpallihall. Pärnu linnavalitsus viis hanke läbi ja kõige odavam pakkumine oli lig 4,75 miljonit eurot. Rakvere abilinnapea Kart Karus ütles, et Pärnusse kavandatud olmehoone on praktiliselt poole väiksem Rakvere omast ning seega võib Karuse hinnangul Rakvere jalgpallihalli maksumus jääda viie miljoni euro kanti.

Viimase eelkalkulatsiooni kohaselt oleks maksumuseks üle nelja miljoni euro, kuid elu on näidanud, et ehitushinnad kerkivad pidevalt.

Pomerantsi sõnul tuleks linnal igal juhul laenu võtta. "Aga laenuraha konkureerib kõikide teiste lubadustega, olgu need seotud teede-tänavate või hoopis koolimajade korda tegemisega," lausus ta.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!