Sagadi ootab taas põnevatesse öömuuseumidesse

Autor: Andres Pulver • 24. juuni 2022
Jaga lugu

Sagadi mõisas toimuvad juulikuu kolmapäevadel ilusaks traditsiooniks muutunud öömuuseumi üritused, kus huviliste ette tuuakse põnev loeng, millele järgneb kauni muusika kontsert.

Autor: Andres Haabu

Sellesuvise öömuuseumide sarja avab 6. juulil Sagadi musueumijuhi Ain Küti loeng „Postipoisid Eesti teedel – napsulembesed hulgused või üle küla romantikud?“

Õhtu kontserdiosas astuvad üles Evelin Samuel ja Johan Randvere sumeda suvealguse kavaga.

13. juulil räägib meditsiiniajaloolane Anu Rae vaimuhaigetest, vaimuhaigustest ja ravivõtetest 19. sajandi Eestis.

Kontserdiosas Mikk Dede Trio (Allan Järve, Romet Osipov, Mikk Dede) aegumatute Eesti lugude õhtu.

20. juulil on öömuuseumis huviliste ees ajaloodoktor Triin Tark, et kõnelda kadakasakslusest ja avalikkuse suhtumisest kadakasakstesse. Kontserdiosa täidab suveõhtu ilus Eesti muusika.

Viimases öömuuseumis 27. juulil esineb Brita Arnover muinsuskaitseametist ja tema loengu teema on „Mõisaarhitektuuri kaitse kujunemine ja väitlused erinevate restaureerimisviiside üle Eestis 20. sajandil“.

Öömuuseumide suvele paneb punkti pärimusmuusikaõhtu ansambliga RÜÜT (Maarja Soomre, Maili Metssalu, Juhan Uppin ja Jaan-Eerik Aardam).

Sagadi mõisa härrastemaja avab öömuuseumi õhtutel uksed kell 19 ning loeng algab kell 20 ja kontsert kell 21:30. Härrastemajas töötab kohvik ja sissepääsu eest tuleb tasuda neli eurot.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!