Rakveres ründas koer tänaval kõndinud meest

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 21. juuli 2022
Jaga lugu

Teisipäeva õhtul ründas Rakveres Lilleoru tänaval aiast välja pääsenud koer juhuslikku möödujat, kes sai viga ja kellele anti traumapunktis esmaabi.

Tallinnas Veerenni tänaval
Autorid: Raul Mee, Andres Haabu

"Politsei selgitas kohapeal, et koeraomanik oli läinud aiast välja prügi viima ning sel hetkel pääses aiast kogemata välja ka koer, kes lähistel olnud 77-aastast meest mitu korda hammustas," ütles Rakvere politseijaoskonna juht Katrin Satsi.

Juba sündmuskohal vahetasid koeraomanik ja kannatanu omavahel kontakte, et tekitatud kahju osas ise kokkuleppele saada ning politsei sekkumist ei soovitud.

"Kui kannatanu peaks aga meelt muutma, on alati võimalus ka tagantjärele menetluse alustamiseks. Süüteomenetluses saab politsei looma pidamise nõudeid rikkunud koeraomanikule rahatrahvi määrata, kuid hüvitist, mis kaasneks tervisekahju tekitamise eest, tuleb taotleda nii või teisiti läbi kohtu," rääkis Satsi.

"Kompromiss, mis loomapidaja ja kannatanu on politseile teadaolevalt teinud kahju hüvitamise osas, on igati mõistlik, sest mõlemad säästavad närve ja aega, mis kuluks juhul, kui tekitatud kahju küsimust hakata kohtuteed käies lahendama. Suhtluses koerapidajaga on politsei saanud kinnitust, et loomapidaja on valmis kahju kindlasti ka hüvitama," lausus Satsi.

Ta lisas, et politsei suhtleb kindlasti täiendavalt veel kannatanuga mõne aja möödudes, et teha kindlaks, millisel viisil ta olukorda lahendada soovib ning kas politsei sekkumine on vajalik või jätkuvalt mitte.

"Kui keegi võtab endale koera, siis loomaomaniku tagada on, et tema koer aiast välja ei pääseks ja kedagi ei hirmutaks või veel vähem vigastaks. Kui loomapidamise reegleid rikutakse ning selle tõttu saab keegi pealekauba ka veel raskelt viga, on politseil võimalus loomaomanik vastutusele võtta, kuid kindlasti ei asu politsei osapooltele jõuga menetlust peale suruma, kui nad on ise kahju hüvitamises kokkuleppele saanud ja politsei sekkumist ei soovi. Peamine on tagada, et sarnast ohtu enam ei tekiks ning see kahju, mis tekitati, saaks kompenseeritud," rääkis Satsi.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!