Kroonikeskuses asuva rõivapoe omanik kärises isiklikku pankrotti

Autor: Pille Ivask • 8. august 2022
Jaga lugu

Juuli keskel kuulutati välja muuhulgas ka Rakvere Kroonikeskuses tegutseva rõivakaupluse Protten rajaja Kalev Protteni isiklik pankrot.

Kalev Protten (keskel) läks pankrotti.
Autor: Gert Tali / Postimees / Scanpix

Protten keeldus kategooriliselt asja Äripäevale kommenteerimast, viidates, et tegu on isikliku asjaga. Ta ei vastanud küsimustele, miks ta pankrotti läks ning kui suured on võlgnevused.

Protteni pankrotihalduriks määrati Oliver Ennok.

Lääne-Virumaa Uudised avaldas selle aasta aprillis Äripäevas ilmunud artikli Kalev Protteni äridest, kui selgus, et maksuamet oli tuvastanud Protteni ärides maksudega trikitamise. Skeemid hõlmasid nii võltsarvete kasutamist kui ka mitme ettevõtte kaudu tegutsemist ja seeläbi maksueelise saamist.

Protten ütles toona, et maksuamet on fabritseerinud dokumente ning teinud palju seadusevastast. Protten leidis, et maksuamet püüab teda "ära märgistada", tema arvukate firmade raskustes on süüdi aga valitsus, kes ettevõtteid raskel ajal toetada ei tahtnud. "Skeemid on Toompeal ja kuskil mujal. Õmblusettevõtetes ei liigugi suuri rahasid," oli Protten pahane.

Kalev Protten on Äripäeva Infopanga põhjal praegu seotud 18 ettevõttega, millest 17-l on maksuvõlad.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!