Käimas on Admiral Pitka luurevõistlus 2022

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 11. august 2022
Jaga lugu
Viru maleva pealik kolonelleitnant Jaanus Ainsalu, Rakvere linnapea Triin Varek ja Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi
Autor: Indrek Jurtšenko

Eile algas neli päeva kestev osalejatele ränkraske Admiral Pitka luurevõistlus, mis tõi Lääne-Virumaale 26 neljaliikmelist võistkonda 14 riigist üle maailma.

Välismaistest külalistest on kahe võistkonnaga esindatud Ühendkuningriik ja Poola, ühe võistkonna on välja pannud Bosnia-Hertsegoviina, Soome, Itaalia, Taani, Ameerika Ühendriigid, Läti, Poola, Belgia, Holland, Leedu, Gruusia. Samuti on rajal Eestis paiknevate liitlaste lahingugrupist kaks võistkonda (Prantsusmaa ja Taani) ja üks ühendvõistkond (Ameerika Ühendriigid, Eesti ja Bosnia-Hertsegoviina).

Kaitseliidu ülem, brigaadikindral Riho Ühtegi möönis avamisüritusel, et 1994. aastast saadik aset leidnud luurevõistlust peetakse üheks maailma raskemaks omataoliseks. "Olen näinud võistlejaid, kes peale lõpetamist ütlevad, et rohkem nad ei tule, aga ometi on nad järgneval aastal jälle kohal," rõõmustas Ühtegil meeste sihikindluse üle.

Admiral Pitka luurevõistlus (APRC – Admiral Pitka Recon Challenge) on rahvusvaheline sõjalis-sportlik üritus, mis toimub igal aastal mõnes Eesti piirkonnas. Võistluse eesmärgiks on mõõta tegelikkusele võimalikult lähedastes oludes osalejate väljaõppetaset, varustust ja relvastust ning kindlasti ka moraali.

Aastatel 1994-2011 kandis võistlus nime Erna retk.

Võistluse peakorraldaja on Kaitseliit, ettevalmistusele ja läbiviimisele on kaasatud Eesti kaitsevägi, Erna Selts, Reservohvitseride Kogu, Eesti Laskurliit jt organisatsioonid.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!