Rakvere koolides tekkis tõrge laste toitlustamisega

Autor: Aivar Hundimägi • 2. september 2022
Jaga lugu
Uuest õppeaastast toitlustab Rakvere linna koolide lapsi Baltic Restaurants Estonia, mille tegevjuht Aaro Lode loodab, et laste toitlustamisel tekkinud tõrge saadakse kõrvaldatud uue nädala alguses.
Autor: Andras Kralla

Esmaspäevast Rakvere koolilapsed veel sooja toitu ei saa, lõunaks pakutakse toidupakke, mis sisaldavad müslibatooni, joogijogurtit ja õuna.

Rakvere koolide toitlustaja on sellest õppeaastast Baltic Restaurants Estonia. Ettevõte pole aga veel saanud toitlustuse pakkumiseks põllumajandus- ja toiduametilt tegevusluba, sest ameti töötajad ei ole jõudnud koolisööklaid kontrollida.

Baltic Restaurants Estonia tegevjuhi Aaro Lode sõnul on praegu lootust, et veterinaarametnikud vaatavad esmaspäeval koolisööklad üle ja ettevõte saab vajalikud load võimalikult kiiresti. „Oleme aktiivselt veterinaarametnikega suhelnud ja nad on lubanud esmaspäeval tulla,“ lisas Lode.

Tõrge toitlustusteenuse pakkumisega tekkis seetõttu, et koolide toitlustaja selgus alles eelmisel nädalal ning enne seda ei olnud toitlustajal võimalik tegevusloa taotlust esitada. "Me ei teadnud, kas võidame konkursi või mitte," märkis Lode. Samuti ei saanud ametnikud enne toitlustaja valikut ja kinnitamist koolisööklaid inspekteerida.

„Olen kindel, et kui ametnikud saavad Rakvere koolisööklad kontrollitud, siis saame vajalikud load kiiresti, sest suuri puudusi koolisööklates ei ole,“ märkis Lode.

Rakvere abilinnapea Laur Kaljuvee ütles, et olukord on küll halb, sest osadele lastele võib soe koolitoit olla ainus korralik söök päevas. Toitlustaja lubas meile, et nad saavad alustada toitlustamisega 5. septembrist. Täna andsid nad meile teada, et neil see ikkagi ei õnnestu, rääkis Kaljuvee.

"Ootasime toitlustaja valiku kinnitamisel, kas teine konkursil osaleja vaidlustab riigihanke tulemuse või mitte," põhjendas Kaljuvee toitlustaja selgumise jäämist augusti lõppu. "Me alustasime selle hankega juba kevadel ning meie eesmärk oli saada võimalikult hea tulemus, et lapsed saaksid koolis maitsvat ja tervislikku toitu. Ma ise käisin pool Eestit läbi, et saada kogemusi ja teha selgeks, kuidas on taolisi hankeid tehtud," rääkis Kaljuvee. Ta lootis, et tekkinud probleem laheneb kiiresti.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!