Sumomaadleja Romel Seemann on Euroopa hõbe

Autor: Rahel Lepp • 6. september 2022
Jaga lugu
19-aastane Romel Seemann on kuni 21-aastaste Euroopa sumomaadlejate hulgas paremuselt teine.
Autor: Erakogu

1.-3. septembrini Poolas Krotoszynis toimunud sumomaadluse Euroopa meistrivõistlustelt saabusid üleeile koju Eesti Karude sportlased, kes Eesti noortekoondise ridades võistlesid Eesti au eest. Kõige säravama medali tõi koju Romel Seemann.

Võistlustules olid vanuseklassid U21, U23 ja täiskasvanud.

Tamsalu mees Romel Seemann (19), kes võistles kaaluklassis -92 kg, sai vanuseklassis U23 kaela hõbemedali, absoluutkategoorias 7. ja meeskondlikul võistlusel 5.koha. Vanuseklassis U21 sai Seemann 5. koha ja ka meeskondliku 5. koha. Täiskasvanute arvestuses võitles noormees välja 7. koha.

Seemann, kelle arvel on ka mullune Euroopa meistrivõistluste kuld vanuseklassis U18 ja varasem kuld vanuseklassis U16, jäi tänavuse hõbemedaliga väga rahule. „Olen ise väga rahul teise kohaga, kuna hiljuti käisin operatsioonil ja pidin taastuma,“ sõnas Seemann, kellele oli häda teinud mitme aasta tagune õlavarre luumurd, mis lõpuks mehe opilauale viis. Noormees, kes tegelikult võistluste ajal oli viimaseid päevi 18-aastane ning sünnipäevahommikul ärkas bussis teel Poolast koju, kavatseb kindlasti edasi treenida. „Siht on kullani,“ ei jäta mehe järjekindlus kahtlust, et see ka teoks saab.

Vasakul Romel Seemann.
Autor: Erakogu

Tehniliselt võimekas ja tark maadleja

Eesti Karude treeneril Meelis Höövelsonil jagub Seemannile vaid kiidusõnu. „Romel on käinud meil trennis neli aastat, ta on tehniliselt äärmiselt võimekas ja areng sportlasena on olnud võimas,“ kiitis treener. „Vanast vigastusest tingitud operatsioonist taastumine oli pikk ja peaaegu aasta pidi ta sumost eemale olema, nii et meistrivõistlusteks valmistumiseks jäi meil napilt kolm kuud,“ rääkis Höövelson, kelle sõnul maadles Seemann matil väga ettevaatlikult ja targalt, teades, et üks hulljulge võte võib veel lõplikult taastumata õla tõttu kogu sportlaskarjäärile kriipsu peale tõmmata. „Olen Romeli etteastega sada protsenti rahul,“ säras noormehe treener.

Kärolin Tammre (17), kes võistles kaaluklassis -80 kg, sai kaela lausa neli medalit: vanuseklassis U21 pronksmedalid nii individuaal- kui ka naiskondlikult võistluselt. Vanuseklassis U23 võitis neiu individuaalvõistlusel pronksi ja naiskondlikult hõbeda. „Pronksmedalid U21 ja U23 on ikka päris hea tulemus arvestades seda, et olen alles 17-aastane,“ jäi neiu ise oma etteastega rahule. „Tean, kuhu edasi liikuda,“ sõnas Tammre.

Kärolin Tammre tänavuse medalisaagiga Euroopast.
Autor: Erakogu

„Kärolini medalid on nelja aasta tubli töö tulemus,“ on Höövelson ka Rakvere linna neiuga rahul, kes varasemad tähtsamad medalid on mullused hõbemedal vanuseklassis U16 ja pronksmedal vanuseklassis U18 – samuti Euroopa meistrivõistlustelt. Kärolini tugevuseks hindab treener suurt jõudu, mille rakendamist saab veelgi lihvida. „Enne suurt võistlust tegime kõigi noortekoondise liikmetega tugevalt ettevalmistusi ja Kärolini medalisadu tõestab, et ta võtab asja tõsiselt,“ tunnustas Höövelson. „Eks iga treener teab, mis tunne on viia suurvõistlusele kolm sportlast ja naasta viie medaliga,“ viitas Höövelson nii aastatepikkusele eelnenud tööle kui võistlustejärgsele rahulolule.

Kolmas Eesti Karude maadleja Alonso Gonzalez Margalef (17) sai vanusegrupis U21 raskusklassis -115 kg 5. koha ja meeskondlikult samuti 5. koha.

Vasakult: Romel Seemann, Kärolin Tammre, Meelis Höövelson, Alonso Gonzalez Margalef 3. septembril Poolas toimunud Euroopa meistrivõistlustel.
Autor: Eesti Karud

Tammre ja Gonzalez Margalef on ka Eesti noortekoondise liikmed, kes astuvad üles juunioride Euroopa meistrivõistlustel 7.-9. oktoobrini, mis toimuvad koduareenil Rakveres Kastani tänava spordihallis.

Sumotreeningutele oodatakse uuel hooajal ka uusi liikmeid. Lisainfot leiab Eesti Karude facebooki lehel.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!