Rakvere jätkab kuue esinduskollektiiviga

Autor: Andres Pulver • 21. september 2022
Jaga lugu
Tarvanpää selts saab siiski uue kunstilise juhi Triinu Siku vedamisel esinduskollektiivi staatuses jätkata.
Autor: Reti Kokk

Rakvere linnavolikogu kinnitas järgmiseks aastaks linna esindusvõistkondadeks BC Rakvere Tarva korvpallimeeskonna, FC Rakvere Tarva jalgpallimeeskonna ja Rakvere Võrkpalliklubi võrkpallimeeskonna ning esinduskollektiivideks Tarvanpää seltsi, kammerkoori Solare ja harrastusteatri KaRakTer.

Kui esindusvõistkondadega oli lihtne ja linnavalitsus saatis volikogu spordikomisjonile kolm taotlust, mis said komisjoni heakskiidu, siis esinduskollektiivide puhul jõudis linnavalitsuse heakskiiduga kultuurikomisjoni vaid KaRakTeri taotlus.

Rakvere linnavolikogu kultuurikomisjoni esimees Anne Nõgu ütles, et komisjon vaatas läbi siiski kõik kolm linnavalitsusele esitatud taotlust ning leidis, et kõik need on komisjoni hinnangul nõuetele vastavad ning kõik kolm väärivad esinduskollektiivi staatust.

Rakvere abilinnapea Laur Kaljuvee lausus, et linnavalitsus vaatas esinduskollektiivide nõudeid sätestavale määrusele otsa ja sai asjast omamoodi aru ning linnavalitsuse hinnangul oli nõuetele vastav vaid KaRakTeri taotlus.

Endine abilinnapea Laila Talunik meenutas, et määrust sai mõnda aega tagasi muudetud, et vähendada koroonast tingitud mõjusid, muutes tingimusi leebemaks. Linnapea Triin Varek aga täpsustas, et kava määrust muuta küll oli, kuid see jäi tegemata.

Kultuurikomisjoni kuuluv Aarne Mäe nentis, et kultuurikomisjoni koosolekul linnavalitsuse esindajat paraku selgitusi jagamas ei olnud.

"Soovitaks vaadata elu ennast, Tarvanpää ja Solare ei ole süüdi, et neil koroona tõttu nii palju võimalusi esineda või konkurssidel osaleda ei olnud," lausus Mäe.

Rakvere linnavolikogu oli seda meelt, et kinnitada esindusvõistkondadeks korvpalli- jalgpalli ja võrkpallimeeskond ning esinduskollektiivideks Tarvanpää selts, Solare ja KaRakTer. Mõlema otsuse poolt olid kõik 13 kohal viibinud volikogu liiget.

Sel aastal oli esinduskollektiivide-võistkondade nimekiri ühe võrra pikem, lisaks ülalmainitud kuuele on tänavu linna esinduskollektiiviks ka hingusele minev Rakvere linnaorkester.

Rakvere linnavolikogu esimees Mihkel Juhkami ütles, et täna kinnitati vaid konkreetsed võistkonnad ja kollektiivid, kes linnaeelarvest toetust saama hakkavad, konkreetsed toetussummad pannakse paika linnaeelarve vastu võtmisel.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!