Ütle sõna sekka maakonna arengustrateegia koostamisel

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 10. oktoober 2022
Jaga lugu

Lääne-Virumaa Omavalitsuste Liit kutsub kõiki huvilisi 20.oktoobril Aqva konverentsikeskusse avalikule arutelule maakonna tuleviku arengusuundade üle.

Maakonna tulevikku ja arengut ja visiooni kavandatakse ja planeeritakse läbi maakondliku arengustrateegia, mis läbib iga nelja aasta tagant põhjalikuma uuenduskuuri. Vastvalminud dokumentide uuendamisprotsessiga alustati käesoleva aasta kevadel kaasates erinevate valdkondade esindajaid ja lähtudes valdkondlike eesmärkide määratlemisel ka riiklike strateegiate sihtidest kohandades neid regionaalsete olude ja võimalustega.

Strateegiadokumentide uuendamisprotsessi on korraldanud Lääne-Viru Omavalitsuste Liit. Liidu tegevjuhi Sven Hõbemägi sõnul on arengustrateegia puhul tegemist laiapõhjalise kokkuleppega maakonna tulevikuvisiooni ja selleni jõudmiseks kavandatavate tegevuste elluviimise osas.

„Tänaseks on maakonna kõigi kohalike omavalitsuste ja erinevate sidusrühmade koostöös jõutud strateegiadokumendi ja selle juurde kuuluva nelja-aastase tegevuskava materjalide koostamisega lõpusirgele ning käes on aeg neid dokumente laiemale avalikkusele tutvustada, et koguda tagasisidet ning ettepanekuid,“ ütles Hõbemägi.

Maakonna arengustrateegia avalik arutelu toimub 20.oktoobril algusega kl 18.00 Rakveres, Aqva konverentsikeskuses (Parkali 4, Rakvere). Strateegia dokumentidega on võimalik tutvuda Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu kodulehel. Avaliku seminari sujuvamaks korraldamiseks on vajalik oma osalusest hiljemalt 17.oktoobriks teada anda.

Lääne-Viru maakonna arengustrateegia avalikustamine toimub perioodil 10. oktoober – 24. oktoober, mille jooksul saab esitada oma ettepanekuid. Samal ajal alustavad strateegia menetlemisega ka maakonna kohalike omavalitsuste volikogud. Avalikul väljapaneku ajal saab kirjalikke küsimusi ja ettepanekuid esitada kuni 24. oktoobrini aadressil F.r Kreutzwaldi 5, Rakvere või e-posti aadressil [email protected].

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!