Eesti suurima kinnisvarabüroo Uus Maa juhi Jaanus Lauguse sõnul on riik üritanud aastakümneid elanikke ääremaastumise ärahoidmiseks suurtest linnadest väiksematesse asulatesse meelitada, aga nüüd kui inimesed seda reaalselt teevad, siis tõmbab hoopis riik ise pidurit.

- Jaanus Laugus. Foto: Eiko Kink
Jaanus Lauguse kinnitusel on Eesti elanikud viimased kolm-neli aastat massiliselt suurtest linnadest väiksematesse asulatesse kolinud.
„Selleks, et need inimesed seal elada ja liikuda saaksid, oleks võimalik kaupu vedada ja tekiksid ka töökohad, siis on vaja, et taristu tuleb sellele nõudlusele järgi,“ rääkis Laugus.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
See, mis kinnisvaraturul aset leiab, pidigi juhtuma. Sõda vajutas pitseri juba niigi kindlale trendile, kirjutab Pindi Kinnisvara müügipartner Peep Sooman.
Kinnisvara ostjal tuleb järgmisel aastal olla ettevaatlik – kui tehtud müügiprognoosid enam paika ei pea, võib see nii mõnelegi projektile saatuslikuks saada, kirjutab Metro Capitali tegevjuht Ain Kivisaar.
Paljude laenudega seotud kuue kuu euribor on jõudnud 1,851 protsendini. Viimati oli euribor nii kõrge 2009. aastal vahetult peale finantskriisi algust.
Gaasiküttel korteritest loodetakse leevendust kodu ülalpidamisele
Ajal, mil pealinna kinnisvaraturg kubiseb kallitest korteritest hinnaga üle poole miljoni euro, valitseb Rakvere linnas veidi teine olukord. Kõige kallimad müügis olevad korterid ei ole valmis, seega on vara öelda, kas ka siin sarnaselt pealinnale kalli korteri müügiperiood pikeneb või mitte.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.