Majanduskomisjon tahab universaalteenust laiendada ka omavalitsustele
Majanduskomisjon algatas täna elektrituruseaduse muudatuse, millega kehtestatakse valla või linna ametiasutustele ja nende hallatavatele asutustele võimalus osta elektrienergiat universaalteenusena.
Majanduskomisjoni esimehe Kristen Michali sõnul saavad energiasõjas pihta ka kohalikud omavalitsused ja nende asutused. Näiteks saavad sellisel juhul universaalteenust kasutada ka lasteaiad, koolid, raamatukogud, spordibaasid, hoolde- ja turvakodud.
Praegu pakub riik universaalteenust kodutarbijatele. Teisipäeval läheb Riigikogus teisele lugemisele valitsuse õnnistusega eelnõu, mille järgi laieneks universaalteenus ka väikeettevõtetele. Eelnõu peaks jõustuma 1. novembrist, kirjutab Rakvere linnapea Triin Varek.
Vaja oleks vähemalt 7 miljardit eurot ning lõdvemaid regulatsioone ja seadusi. Siis saaks Eesti end 2030. aastaks Vene energiasõja hädadest lahti haakida ja oma elektri taastuvatest allikatest kätte.
Elektrienergia universaalteenus ei pruugi olla praeguse seaduse teksti tõttu kõigile mikro- ja väikeettevõtjatele võrdselt kättesaadav, kirjutab Äripäevas advokaadibüroo Rask partner ja vandeadvokaat Ramon Rask.
Korteriühistud eelistavad sõlmida elektrienergia üksikostulepinguid ühisostulepingutele Artiklis võrreldakse, kuidas üks või teine leping korteriomaniku elektriarve suurust mõjutab ja mis on erijuhud.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.