Sünoptik Kairo Kiitsak: talv kinnitab juba kanda

Autor: Rahel Lepp • 22. november 2022
Jaga lugu
Lumikatte paksus üleeile.
Autor: Ilmateenistus

„Minu hinnangul jääb mandril praegune lumi püsima,“ sõnas sünoptik Kairo Kiitsak, hinnates viimaseid ilmamudeleid.

„Lääne-Eesti saartel lumikate küll aegamisi kahaneb, sest seal ei ole õhutemperatuur stabiilselt miinuspoolel, vaid pendeldab plussi ja miinuse vahet,“ kirjeldas Kiitsak. Ka Peipsi järv ja Võrtsjärv kasvatavad Kiitsaku sõnul juba kiiresti omale jääd, mis omakorda annab märku, et oma tulekuga viivitanud tali on otsustanud tulla ja jääda.

„Eks talv tuleb nagu ikka talve moodi, pakkudes nii lund kui ka külmakraade, ka krõbedamaid – pole midagi uut siin ilma peal,“ naeris Kiitsak.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!