90 aastat tagasi oli imekaunis talveilm

Autor: Andres Pulver • 12. detsember 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu
Võsu koolimaja aastal 1938.
Autor: Võsu kool

Nii mõnigi võib loomulikult ka praegust lumemöllu kenaks talveilmaks pidada, aga 90 aastat tagasi oli 12. detsembril tõenäoliselt hoopis teistmoodi ilus ilm.

Ajaleht Virulane kirjutas 15. detsembril 1932: „Vihula jõululaat, milline peeti ära esmaspäeval, 12. detsembril, kujunes haruldaselt ilusa ilma tõttu õige rahvarikkaks. Enamik laadalist siiski oli vaid „jalutuspublik“, noored, kes tulnud siia kohtama. Inimesi, kes ostis midagi, oli näha väga harva.

Osteti ja müüdi peamiselt igasuguseid kribu-krabu asjakesi, milliste müüjad üldse kõige paremini näisid teenivat. Hästi näis äri minevat ka n.n. „suslanaistel“, kel ei puudunud muidugi „hõlma-alt“ müütatav „külmarohigi“.

Vihula laatadel on alati silmatorkav loomade vähesus, nähtavasti selle tõttu, et loomade müümise hooaeg langeb varajasemale sügisele. Nii oli tänavu selgi laadale „eksinud“ üksainus lehm, kuna hobuseid ja seapõrsaid üldse näha polnud. Mõnigi põrsaostja sõitis tühja kastiga kodu poole.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!