Paldiskiga võrreldes pääsesime kergelt

Autor: Andres Pulver • 13. detsember 2022
Jaga lugu
Lumme tuisanud Kullenga bussipeatus.
Autor: Andres Pulver

Riigi ilmateenistuse vaatlusandmete põhjal võib öelda, et kõige hullemini läks eile Paldiskil, kuid Kunda ei jäänud maksimaalse tuulekiirusega kuigi palju maha.

Konkurentsitult kõige rohkem sademeid tuli eile taevast alla Paldiski külje all asuvas Pakri meteoroloogiajaamas. Seal mõõdeti ööpäevaseks sademete koguseks 21,3 millimeetrit.

Loomulikult ei tähenda see maha sadanud lumekihi paksust. Võrdluseks võib tuua, et nii Kundas kui ka Väike-Maarjas saadi eilseks mõõtmistulemuseks 6,4 millimeetrit sademeid.

Tegelikult oli ka seda suhteliselt palju, sest suurem oli sademete hulk veel vaid Kihnus, Tartus, Ruhnus ja Ristnas.

Ka kõige tugevam tuul fikseeriti eile Pakri meteoroloogiajaamas - 26 meetrit sekundis. Kundas mõõdeti maksimaalseks tuule kiiruseks 24,3 meetrit sekundis, Väike-Maarjas aga 19,7 m/s.

Tänaseks prognoosib ilmateenistus Lääne-Virumaale kagutuult 4-9 m/s, kohati võib tuule kiirus ulatuda ka kuni 13 m/s. Aeg-ajalt sajab veidi lund ja tuiskab.

Õhutemperatuur peaks jääma viiest seitsme miinuskraadini ja õhtupoolikul langema.

Transpordiamet pikendas rasketest ilmaoludest tingitud tavapärasest erinevat hoolderežiimi teedel kuni täna õhtul kella 20-ni.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!